Mówią, że organizują największy w regionie i jeden z największych w Polsce turniej piłkarski. Przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Falubaz szykują się do 9. edycji Falubaz Cupu.

Zmagania nieprzypadkowo mają swój termin w okolicach Mikołajek. Impreza od początku ma również charakter charytatywny. Turniej na przełomie listopada i grudnia jest organizowany z myślą o dzieciach, które grają w piłkę we wszystkich lubuskich miejscowościach, w których działa Akademia Piłarska Falubaz. Organizatorzy zapowiadają w sumie uczestnictwo nawet 4 tys. osób.

“9. edycja odbędzie się w dniach 29 listopada-1 grudnia, w hali tenisowej w Drzonkowie, największej hali w województwie. Zagrają dzieci z 20 lubuskich lokalizacji, które na co dzień trenują w APF. To największy, halowy turniej w tej części Polski. Jak zawsze, jak co roku, jest też kwestia charytatywna. W tym roku bohaterką zbiórki jest Dominika Zabłotna, wcześniak, który ważył 495 gram, 25 cm. Najmniejszy noworodek, który przyszedł na świat w zielonogórskim szpitalu”Damian Stopa, Akademia Piłkarska Falubaz

Turniej wewnętrzny APF odbędzie się w Drzonkowie, natomiast w Czerwieńsku przewidziano finał tegorocznej edycji Falubaz Cupu. Turniej międzyklubowy odbędzie się 14 grudnia.

“Zapraszamy czołowe akademie, w tym roku z rocznika 2009. Zagrają takie drużyny, jak: Lech Poznań, Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin. Te drużyny już wstępnie potwierdziły udział. Być może ta ilość się zwiększy. Turniej odbędzie się w hali Lubuszanka”Damian Stopa, Akademia Piłkarska Falubaz