Można powiedzieć – nareszcie. Po długiej przerwie po raz pierwszy w tym roku na tor przy W69 wyjechali żużlowcy Falubazu Zielona Góra. 

Podczas pierwszych próbnych jazd żużlowcy odbyli dwie sesje treningowe. Cała ekipa zmuszona była oczywiście przestrzegać obostrzeń sanitarnych.

Z pierwszych jazd zadowolony był jeden z liderów Falubazu Patryk Dudek:

“Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej, że padało, a tor był fajnie przygotowany. Dobrze było poczuć wiatr pod maską. Jestem zadowolony, że możemy trenować. Prognoza ma być dobra, więc trochę pohałasujemy w mieście. Wszyscy przestrzegaliśmy zasad, każdy zwraca na to uwagę więc jest ok. Jeszcze jutro będzie luźny trening gdzie samemu można pojeździć. W przyszłym tygodniu już się będziemy ścigać” – Patryk Dudek.

video: falubaz.com

Z pierwszych próbnych indywidualnych jazd cieszył się także junior Falubazu Damian Pawliczak:

“Ciężko coś powiedzieć po jednym treningu. Mamy ich sporo zaplanowanych, tych jazd będzie sporo. Długo nie siedziałem na motocyklu, więc trochę błądziłem. Emocje mnie trzymały od wczoraj. Byłem nabuzowany”Damian Pawliczak. 

O tor i planach na najbliższe dni opowiada nam kierownik Falubazu – Tomasz Walczak:

“Pojeździliśmy dwie serie, było fajnie, chłopacy szczęśliwi. Długo na to czekaliśmy. Tor zachowywał się poprawnie. Wszystko jest zgodnie z planem. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, były te ograniczenia. Trzeba się pilnować, by przestrzegać odległości dwóch metrów” – Tomasz Walczak.
Wypowiedzi i zdjęcia dzięki uprzejmości zielonogórskiego klubu. 
fot. Piotr Jęura ŁZ
Maciej Noskowicz - Radio Index