Tydzień –  tyle czasu trwają przygotowania żużlowców Falubazu do inauguracji rozgrywek ekstraligi Wtedy też pierwsze ligowe emocje. Pierwsza runda w piątek. Cała karuzela zacznie się od spotkania Sparty Wrocław z Motorem Lublin.

Falubaz pojedzie swój mecz w niedzielę, na wyjeździe, ale na torze przy W69 praca wre. Żużlowcy testują sprzęt. Nie inaczej jest w przypadku Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk opowiada nam o swoich wrażeniach po pierwszych treningach:

Czuję się dobrze po tych pierwszych treningach. Zmieniła się trochę nawierzchnia, więc potrzebujemy czasu, by się do niej dostosować. Ogólnie motocykle pracują bez zarzutu, chociaż testowałem dziś nowy silnik, który nie spisywał się tak, jakbym sobie tego życzył. Świetnie za to spisują się jednostki z poprzedniego sezonu. Sprawdzałem je przez te kilka dni i jestem zadowolony. Wiem, że mam dobry sprzęt i będzie pracował tak, jak powinien. Teraz potrzeba nam trochę kółek, by poczuć się pewnie na motocykl – Michael Jepsen Jensen.

Na razie mecze bez kibiców, ale nasz Duńczyk ma nadzieję, ze to się zmieni

Mam nadzieję, że kibice szybko wrócą na mecze, bo bez nich to będzie jak zwykły trening. Słyszałem, że mogą być stadiony zapełnione w 25 procentach. Trzymam kciuki, żebyśmy pod koniec sezonu jeździli już przy pełnych trybunach. Wiem, że kibice Falubazu stoją za nami murem, nawet jak ich nie będzie na stadionie – Michael Jepsen Jensen.

Podczas treningów uczestniczy także Szwed Antonio Lindbąck, który opowiadał nam o pierwszych treningach przy W69:

Czuję się bardzo dobrze. Dobrze jest ponownie wrócić do ścigania. Przez ostatnie dni testowałem kilka swoich silników i wydaje mi się, że znalazłem coś, co dobrze się tutaj sprawuje. Jestem z tego powodu zadowolony. Jeśli chodzi o nowe okoliczności – Czasami różne rzeczy się zmieniają i musimy to zaakceptować i się z tym pogodzić. Obecna sytuacja jest taka, a nie inna i robimy wszystko co z naszej mocy, aby trzymać się regulaminu. Ja nie widzę tutaj problemów – Antonio Lindback.

Naszego Szweda pytaliśmy również o przygotowania do nowego sezonu.

Gdyby mecz był jutro, to bez problemu mogę jechać. Oczywiście lepiej wszystko na spokojnie przetestować i my na szczęście mamy taką możliwość. Każdy trening jest w obecnej sytuacji ważny. To dla nas dodatkowa szansa na sprawdzenie swojego sprzętu – Antonio Lindback.

Falubaz 14 czerwca zainauguruje sezon meczem w Rybniku z ROW-em
Maciej Noskowicz - Radio Index