Falubaz Zielona Góra i grupa Pogromcy Bazgrołów w ramach „60 godzin z Falubazem” odnowią jedną ze ścian w centrum Zielonej Góry, na której następnie powstanie falubazowe graffiti.

Pogromcy Bazgrołów to grupa pasjonatów – zielonogórzan walczących z wandalami, którzy pokrywają mury naszego miasta bzdurnymi napisami oraz wulgarnymi znakami graficznymi. Wspólna akcja ma zwrócić uwagę na problem, który jest widoczny na niektórych ulicach. Jednak m.in. dzięki zaangażowaniu Pogromców Bazgrołów estetyka miasta coraz bardziej zyskuje. – Cieszymy się, że żużlowcy Falubazu dołączą do naszej ekipy. Dzięki temu zyskamy jeszcze większy rozmach i mam nadzieję – postraszymy trochę wandali – mówi Paweł Wysocki z Pogromców Bazgrołów.
Akcja odbędzie się w piątek 21 lutego między 15.00 a 17.00. – Po raz drugi biorę udział w „60 godzinach z Falubazem” i doceniam, że powstała taka inicjatywa, by nasze miasto wyglądało jeszcze fajniej dzięki Falubazowi i innym ludziom, którzy o nie dbają. Gdy przyjechałem pierwszy raz do Zielonej Góry od razu rzuciło mi się w oczy, że jest tu sporo falubazowych graffiti. Wiem, że to dzięki naszym kibicom, którzy także w ten sposób wyrażają swoje przywiązanie do drużyny. Cieszę się, że wkrótce wspólnie przyczynimy się do powstania kolejnego – mówi Martin Vaculik.
O szczegółach miejsca, w którym powstanie dzięki temu falubazowe graffiti poinformujemy wkrótce.
materiały: falubaz.com