Przed nami piąta edycja zgrupowania “60 godzin z Falubazem”. W dniach 20-22 lutego cała drużyna Falubazu Zielona Góra spotka się z kibicami, sponsorami oraz władzami miasta. 

– Zgrupowaniem 60 godzin z Falubazem dajemy naszym kibicom sygnał, że sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Do pierwszego spotkania ligowego pozostały niecałe dwa miesiące, a wcześniej czekają nas nie mniej emocjonujące sparingi. Odwiedzimy kilkanaście miejsc w Zielonej Górze, spotkamy się z tysiącami naszych kibiców. To będą intensywne, ale ciekawe trzy dni dla nas wszystkich – powiedział Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu.

Żużlowcy Falubazu do Zielonej Góry przyjadą już 20 lutego. Przez kolejne trzy dni odwiedzą sponsorów klubu, młodych kibiców, wezmą udział we wspólnych treningach, a także spotkają się z zielonogórskimi radnymi i Prezydentem Miasta. W trzeci dzień zgrupowania kibice będa mieli możliwość zdobyć autografy i porozmawiać z wszystkimi żużlowcami Falubazu.

NA POCZĄTEK ŚNIADANIE BIZNESOWE

Zgrupowanie 60 godzin tradycyjnie rozpocznie się śniadaniem biznesowym, w którym udział weźmie nie tylko cała drużyna, ale przede wszystkim członkowie Falubaz Business Clubu. Będzie to pierwsze takie biznesowe spotkanie organizowane przez ZKŻ SSA w roku 2020.

Śniadanie biznesowe nie będzie jedynym spotkaniem żużlowców ze sponsorami klubu. W trakcie zgrupowania nasza drużyna odwiedzi także zielonogórski salon Toyoty, przejdzie kurs gotowania w siedzibie firmy SAS, a także potrenuje w klubie “36 minut – Zielona Góra”.

FALUBAZ SPOTKA SIĘ Z UCZNIAMI I PRZEDSZKOLAKAMI

W pierwszy dzień zgrupowania żużlowcy Falubazu odwiedzą także Szkołę Podstawową nr 18 w Zielonej Górze. Wydarzenie to będzie okazją do krótkiej rozmowy z młodymi fanami, ale także do sprawdzenia się naszych reprezentantów w kilku konkurencjach sprawnościowych.

W piątek żużlowcy pojawią się natomiast w Miejskim Przedszkolu nr 19, które wchodzi w skład Zespołu Edukacyjnego nr 10. Tym razem nasi zawodnicy zaangażowani zostaną w prace plastyczne i wspólnie z przedszkolakami stworzą falubazowe plakaty.

ŻUŻLOWCY ZAGRAJĄ Z MŁODYMI PIŁKARZAMI

W czwartek żużlowcy Falubazu zmierzą się na boisku piłkarskim z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego.

– Cieszymy się, że żużlowcy pamiętają o nas. Można powiedzieć, że nasze wspólne treningi to już tradycja. Takie wydarzenie to przede wszystkim wielka frajda dla naszych zawodników, którzy są kibicami Falubazu. Chłopcy już odliczają czas do spotkania się ze swoimi sportowymi idolami na boisku. Tak się złożyło, że w tym roku trening odbędzie się w tłusty czwartek. Będziemy więc mieli świetną okazję do spalenia dodatkowych kalorii – mówi Tomasz Skrzypczak, koordynator w AP Macieja Murawskiego.

– Ja bardzo lubię ruch na świeżym powietrzu, a jak jeszcze jest to połączone z piłką nożną, tym chętniej biorę udział w takich zajęciach. W poprzednich latach młodzi piłkarze dali nam niezły wycisk w piłkarskich konkurencjach. Taki trening z boku wygląda może niepozornie, ale w rzeczywistości jest bardzo intensywny – mówi Patryk Dudek, jeden z najlepszych piłkarzy wśród żużlowców.

Popołudniowy trening żużlowców z młodymi piłkarzami odbędzie się na boisku przy ulicy Botanicznej w Zielonej Górze.

ŻUŻLOWCY NA BASENACH CRS

W piątek w Centrum Rekreacyjno – Sportowym nasi zawodnicy udowodnią, że są nie tylko świetnymi żużlowcami, ale i pływakami. Z okazji „60 godzin z Falubazem” od 12.00 do 14.00 będą mogli skorzystać z atrakcji sportowych w CRS.

– Moją ulubioną dziedziną jest oczywiście żużel, ale na basenie też się pojawiam. To fajna aktywność i ciekawostka dla mieszkańców, żeby na basenie spotkać swoich idoli. Wiem, że pan Andrzej Huszcza regularnie bywa na basenie, mam nadzieję, że dorównamy mu formą – mówi Norbert Krakowiak.

Naszych zawodników na basenie w CRS będzie można spotkać w piątek około godziny 12:00.

RAZEM PRZECIWKO BAZGROŁOM W MIEŚCIE

Ciekawie zapowiada się także piątkowa akcja z udziałem drużyny. Falubaz Zielona Góra i grupa Pogromcy Bazgrołów odnowią jedną ze ścian w centrum Zielonej Góry, na której następnie powstanie falubazowe graffiti.

Pogromcy Bazgrołów to grupa pasjonatów – zielonogórzan walczących z wandalami, którzy pokrywają mury naszego miasta bzdurnymi napisami oraz wulgarnymi znakami graficznymi. Wspólna akcja ma zwrócić uwagę na problem, który jest widoczny na niektórych ulicach. Jednak m.in. dzięki zaangażowaniu Pogromców Bazgrołów estetyka miasta coraz bardziej zyskuje. – Cieszymy się, że żużlowcy Falubazu dołączą do naszej ekipy. Dzięki temu zyskamy jeszcze większy rozmach i mam nadzieję – postraszymy trochę wandali – podkreśla Paweł Wysocki z Pogromców Bazgrołów.

Akcja odbędzie się w piątek 21 lutego między 15.00 a 17.00. – Po raz drugi biorę udział w „60 godzinach z Falubazem” i doceniam, że powstała taka inicjatywa, by nasze miasto wyglądało jeszcze fajniej dzięki Falubazowi i innym ludziom, którzy o nie dbają. Gdy przyjechałem pierwszy raz do Zielonej Góry od razu rzuciło mi się w oczy, że jest tu sporo falubazowych graffiti. Wiem, że to dzięki naszym kibicom, którzy także w ten sposób wyrażają swoje przywiązanie do drużyny. Cieszę się, że wkrótce wspólnie przyczynimy się do powstania kolejnego – dodaje Martin Vaculik.

WIELKA SESJA AUTOGRAFOWA NA KONIEC ZGRUPOWANIA

To będzie wyjątkowy event dla kibiców oraz dla żużlowców Falubazu Zielona Góra. W sobotę 22 lutego w Galerii Auchan odbędzie się oficjalna sesja autografowa z udziałem całej naszej drużyny.

Spotkanie odbędzie się w Galerii Auchan w Zielonej Górze. Nasi żużlowcy oraz sztab szkoleniowy będą dostępni dla kibiców od godziny 15:00 do 17:30. Będzie to jedna z nielicznych okazji do zrobienia sobie zdjęcia z każdym zawodnikiem naszego zespołu, a także do zebrania kompletu autografów.

– Takie spotkania jak to w Auchan, to podziękowanie za wsparcie kibiców i ich gorący doping w trakcie sezonu. Dla nas to wielka frajda i szansa na wysłuchanie ciekawych opinii o tym, co może się wydarzyć w sezonie – zachęca do udziału kapitan Piotr Protasiewicz.

Tegoroczne zgrupowanie 60 godzin z Falubazem zakończy się w sobotę 22 lutego. W niedzielę rano cała drużyna wyjedzie do Świnoujścia na tygodniowy obóz kondycyjny. Będzie to ostatni akcent przygotowań przed wyjazdem na tor.

NIESPODZIANKI DLA KIBICÓW

W trakcie “60 godzin z Falubazem” kibiców czekają jeszcze dwie niespodzianki. Każdy, kto od czwartku do soboty zakupi w Sklepie Kibica w Auchan karnet na sezon 2020 otrzyma w prezencie szalik z hasłem #HejHejFalubaz. W pierwszej w tym roku zabawie #FalubazSelfie wygrać będzie można natomiast podwójne zaproszenia na wszystkie przedsezonowe sparingi Falubazu w Zielonej Górze. Aby wziąć udział w tej zabawie, wystarczy w trakcie zgrupowania zrobić sobie zdjęcia z naszymi zawodnikami, a następnie przesłać je w wiadomości prywatnej na facebookowy profil Falubazu Zielona Góra.

materiały: falubaz.com