Jak wygląda obecnie sytuacja w Falubazie Zielona Góra?  To pytanie, które nurtuje pewnie kibiców czarnego sportu w naszym mieście.

Ponad miesiąc pozostał do rozpoczęcia rozgrywek, a w klubie jak na razie nie ogłoszono, czy żużlowcy podpisali aneksy do umowy. A sytuacja finansowa? Jest trudna,  a nawet bardzo trudna, bo w dobie pandemii koronawirusa część sponsorów albo się wycofała albo ograniczyła wydatki na klub. O tym wspominał nasz gość, prezes Falubazu Wojciech Domagała:

“Są podmioty, które mówią, że nie są w stanie pomóc. Bardzo dużo różnych scenariuszy występuję. Mogę powiedzieć, że budżet jest najniższy od wielu lat” – Wojciech Domagała.

A żużlowcy?  Podpisów jednak brak pod aneksami do umów. Ostatnio media informowały o tym, że Piotr Protasiewicz doszedł do porozumienia  z Falubazem, choć – jak się okazuje – podpisu wciąż brak.

“Z panem kapitanem jesteśmy blisko. nie zakładam, że go zabraknie w tym sezonie. A Patryk Dudek? Diabeł tkwi w szczegółach. Wola klubu oczywiście jest” – Wojciech Domagała.

Prezesa Falubazu zapytaliśmy również o status naszych obcokrajowców Szweda Antonio Lindbacka i Duńczyka Michaela Jepsena Jensena. Przypomnijmy, federacje szwedzka i duńska nie wyraziły zgody na starty swoich zawodników w polskiej lidze. Domagała stwierdził tymczasem, że na tę dwójkę klub czeka na początku przyszłego tygodnia.

“Mamy jeszcze kilka dni. Kwarantanna rozpocznie się 8 maja. Jeśli zawodnicy stawia się na kwarantannie uważam, że wszelkie formalne kwestie zostaną z federacjami uregulowane. Sytuacja nie jest w tym momencie jednoznaczna” – Wojciech Domagała.
Inauguracja ligi nastąpi 12 czerwca.
Maciej Noskowicz - Radio Index
0:00
0:22