Falubaz Zielona Góra w czasach walki z koronawiurusem kolejny raz przekazał potrzebującym instytucjom maseczki oraz falubazową wodę. Tym razem środki trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Zielonej Górze.

– Bardzo dziękujemy za wsparcie w tak trudnym okresie. Maseczki, które otrzymaliśmy od firm współpracujących z Falubazem, oraz środki higienicznie będą zabezpieczać naszych wychowanków. Falubaz zawsze o nas pamięta przy okazji różnych świąt, czy to Bożego Narodzenia, Dnia Dziecka, czy jak teraz Wielkanocy – mówi dyrektor placówki Małgorzata Łuczak.Wsparcie trafiło także do Ochotniczych Straży Pożarnych w Raculi, Starym Kisielinie, Ochli, Przylepie, Zawadzie, Suchej, Zawadzie oraz Jarogniewicach. – W tym trudnym czasie bardzo ważna jest współpraca i solidarność, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc Falubazowi i firmom, które współpracują z klubem. Nasi strażacy ochotnicy mocno wspierają różne działania. Pomagają np. w dostarczaniu produktów do osób na kwarantannie. Uczestniczą też w załadunku i rozładunku środków niezbędnych dla służb medycznych, tak jak w poniedziałek w Babimoście pomagali w rozładunku transportu masek, gogli i skafandrów z Chin, z których będą korzystać nasi lekarze – mówi Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej, Jan Rusak.

Za maseczki dziękujemy szczególnie naszym sprawdzonym partnerom – firmom: Re-Mi i Kampol oraz markom Johnson`s Baby i Neutrogena.

materiały: falubaz.com