Spotkania autorskie z prozaikami i poetami, dziennikarzami oraz twórcami związanymi z regionem lubuskim – to wydarzenia, które złożą się na 10. edycję Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej „Proza Poetów”.

Festiwal, organizowany przez Bibliotekę Norwida, to jedna z największych inicjatyw promujących literaturę w naszym województwie. – Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. I to nie tylko z powodu specyficznych okoliczności, w jakich się odbywa. Jest to edycja jubileuszowa, bowiem „Proza Poetów” jest już z nami po raz dziesiąty – tłumaczą organizatorzy.

Większość wydarzeń będzie miała postać spotkań hybrydowych – odbywających się online i z udziałem publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Organizatorzy przygotowali kilkanaście wydarzeń składających się na imprezę, która potrwa od 9 listopada do 3 grudnia. Co zaplanowano w najbliższym czasie? Już w poniedziałek, o 12.00 – spotkanie online z Martą Grzybowską, autorką książek dla młodzieży.

W czwartek, 12 listopada, o 18.00 – promocja antologii „Dotyk słowa”, wydanej z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów. Szczegóły na : www.wimbp.zgora.pl oraz www.facebook.com/proza.poetow

(dsp) ŁZ