Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek (9.12) miasto puści ruch pieszy pod wiaduktem na Batorego. Kierowcy na przejazd poczekają tydzień dłużej. Zobaczcie zdjęcia z postępów prac. 

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Wykonawca, firma Budimex układa już masę bitumiczną na jezdnię. – Jeżeli pogoda nam nie przeszkodzi, samochody pojadą pod wiaduktem 16 grudnia – zapowiada Michał Szulc, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami w magistracie. – W przyszłym tygodniu asfalt już będzie położony.

A co z ruchem pieszym? Od tygodnia piesi już spacerują nowym chodnikiem, za zgodą wykonawcy robót. Oficjalnie miasto jednak pozwoli pieszym na przejście dopiero w poniedziałek (9.12) – Jutro w tej sprawie spotyka się rada budowy – dopowiada M. Szulc. – Wykonawca przedstawi nową organizację ruchu. Jeżeli nie będziemy mieli zastrzeżeń, również do jakości prac, ruch pieszy puścimy w poniedziałek.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Wszystko wskazuje na to, że do świąt ten jeden z najdłuższych remontów drogowych w historii Zielonej Góry, pozostanie już tylko złym wspomnieniem kierowców i pieszych. Przypomnijmy. Za poślizg inwestycji odpowiada kolei, która odnawiała wiadukt nad jezdnią. Wykonawca wybrany przez miasto wkroczył na plac budowy dopiero latem.

fot. Piotr Jędzura ŁZ