Zielonogórskie schronisko prężnie działa od lat. Prowadzi sporo akcji i kampanii adopcyjnych. Niestety latem w schronisku zwierząt przybywa. Okres wakacyjny sprawia, że nieodpowiedzialni właściciela pozbywają się zwierząt, które są dla nich przeszkodą w wyjazdach i urlopie. Tym razem do adopcji ma zachęcić wystawa w największej zielonogórskiej galerii handlowej.

Zielonogórzanie mogą być zdziwieni odwiedzając galerię Focus Mall. Na robiących zakupy zerkają sympatyczne mordki bezdomnych zwierzaków. Ma tam miejsce nietypowa akcja w postaci wystawy psów i kotów do adopcji. Z kolorowych plakatów zerkają na nas m.in. uroczy kot Snake i Grażynka, Owczarek Asaba, czy towarzyszki pies Norton.

fot. dg – WZG

Na każdym z plakatów poza zdjęciem zwierzaka widnieje opis i historia jego życia. Wystawa wzrusza, porusza i uświadamia, że wiele zwierząt przeszło piekło przez człowieka. Spragnione miłości, ciepła, odpowiedniej opieki czekają na nowy dom i kochającego właściciela. Oczy tych zwierzaków mówią wiele a przede wszystkich mówią pokochaj mnie!

fot. dg – WZG

Schronisko dla bezpańskich zwierząt w Zielonej Górze poza adopcją zachęca do różnego rodzaju wsparcia. Potrzebne jest wszystko od pieniędzy po karmę, koce, ręczniki, prześcieradła, odzież jednorazowa, smycze  i szelki na zwierząt. Zachęcamy do dzielenia się dobrem,  pomocy i wparcia.

fot. materiały organizatorów:

Wszelkie szczegóły na stronach: schroniskozg.pl, zbiorkanaburka.pl, oczami-bezdomnego-psa.pl

dg - WZG