Blisko 50 milionów złotych. Na tyle szacuje się koszt inwestycji realizowanej na terenie po byłej Hali Ludowej. Prace w tym miejscu pod każdym względem idą w ekspresowym tempie.

Dwa budynki galerii handlowej, sąsiadujący z nimi market Kaufland oraz rondo, które usprawni komunikację przy kompleksie są na ukończeniu prac. Jak twierdzą wykonawcy, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, całość inwestycji może zostać oddana do użytku jeszcze w listopadzie.

W markecie, który stanowi największy obiekt kompleksu handlowego, trwają już prace związane z aranżacją sklepu. Tu zakupy mamy zrobić na pewno jeszcze przed świętami. Sieć Kaufland wprowadziła właśnie możliwość robienia bardziej ekologicznych zakupów. Wystarczy zabrać ze sobą do marketu własne opakowanie – szklany lub plastikowy pojemnik, albo woreczek wielorazowego użytku, a następnie podać je pracownikowi stoiska z wędlinami, serami czy garmażerką. Ten zapakuje dla nas zakupy w nasze opakowanie tarując wcześniej wagę. – Troska o środowisko jest jednym z fundamentów, na których opiera się nasza strategia CSR. Możliwość pakowania wybranych produktów do własnych opakowań wielokrotnego użytku była kolejnym, naturalnym krokiem zmierzającym do ograniczenia zużycia plastiku w naszych marketach – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Foto: Piotr Jędzura