Miasto planuje rewitalizację kąpieliska w Ochli. Od 19 czerwca do 10 lipca mieszkańcy w głosowaniu wybiorą ostateczną koncepcję zagospodarowania obiektu.

Nowe kąpielisko Ochla2022

Miasto planuje rewitalizację kąpieliska w Ochli. Od 19 czerwca do 10 lipca mieszkańcy w głosowaniu wybiorą ostateczną koncepcję zagospodarowania obiektu. Dzisiaj (18.06) radni klubu Zielona Razem: Andrzej Bocheński, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz, pomysłodawcy inwestycji, mówili o czterech koncepcjach rozbudowy kąpieliska.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 18 czerwca 2020

Dzisiaj (18.06) radni klubu Zielona Razem: Andrzej Bocheński, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz, pomysłodawcy inwestycji, mówili o czterech koncepcjach rozbudowy kąpieliska.

– Wszystkie te koncepcje powstały na podstawie sugestii mieszkańców – przekonywał Andrzej Bocheński. – W 2021 r. planujemy wystartować z budową. Koszt to ok. 30 mln zł, bardzo byśmy chcieli zmieścić się w tym budżecie – zaznaczył. – Nie podobają mi się w tych koncepcjach domki kempingowe, to ma być obiekt dla zielonogórzan.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Paweł Wysocki przypomniał, że konsultacje w tej sprawie odbyły się w dwóch etapach. Na początku mieszkańcy wybrali atrakcje, które ich zdaniem powinny znaleźć się w Ochli. W internetowej ankiecie zagłosowało 1.260 osób. Najczęściej proponowali utworzenie piaszczystej plaży, gastronomii i terenu do piknikowania. Niektórym nawet zamarzył się drink-bar. Cześć elementów wyposażenia obiektu wskazali radni.

– Na podstawie wyników ankiety czterech zielonogórskich projektantów przygotowało cztery koncepcje zagospodarowania tego terenu – poinformował P. Wysocki. – Nie brakuje w nich zjeżdżalni, placów wodnych, kempingów, miejsca na ognisko, zabawy w surfing, sztucznych fal – wyliczał. – O tym jaki ostatecznie kształt przybierze zalew w Ochli zdecydują mieszkańcy – zaznaczył.

Grzegorz Hryniewicz dodał – Cieszymy się, że to mieszkańcy będą mogli wybrać swoją koncepcję na zmiany w Ochli. Przy ratuszu pojawi się specjalna urna. Każdy będzie mógł do niej wrzucić ankietę z zadaniami do realizacji, na których mu szczególnie zależy – podkreśla. – W piątkowym (19.06) wydaniu Łącznika Zielonogórskiego również znajdziemy ankietę z propozycjami do wypełnienia. Będzie ją można przesłać do redakcji lub umieścić w urnie do głosowania przy ratuszu. Warto się zaangażować, to nasza wspólna Ochla, nasz wspólny teren rekreacyjno-wypoczynkowy – zaznaczył. – Powstała też specjalna strona internetowa http://ochla2022.pl/. Są tam wszystkie cztery koncepcje rewitalizacji zalewu.

Kąpielisko w Ochli od dawna nie jest obiektem reprezentacyjnym. Do wymiany są betonowe płyty i infrastruktura wypoczynkowa.

Inicjatywie przyklasnął prezydent Janusz Kubicki. Miasto przykłada dużą wagę do tego, aby o wszystkich ważniejszych szczegółach inwestycji zdecydowali zielonogórzanie, np. o dokładnej lokalizacji wyposażenia rekreacyjnego i takich detalach jak materiał, czy kolor.

Jak zagłosować?

  1. Bezpośrednio przy wystawionej urnie na deptaku, w pobliżu ratusza
  2. Internetowo poprzez stronę ochla2022.pl
  3. Korespondencyjnie – kupon zamieszczony w „Łączniku Zielonogórskim” można wysłać na adres redakcji: „Łącznik Zielonogórski”, al. Niepodległości 13, 65-048 Zielona Góra.
(rk)-WZG