Nietypowe ławki stanęły w parku pałacowym w Starym Kisielinie. Na gości zmęczonych spacerem po pięknym parku czekają m.in. dostojny paw i dumny lew. Zapraszamy do zwiedzania pałacu i na odpoczynek na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew.

Pałac w Starym Kisielinie położony jest na wschodnim krańcu wsi. Od południa przylega do niego park, a od zachodu są­siaduje z dawną zabudową folwarczną. Obecnie pałac jest siedzibą filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Uroczyste otwarcie miało miejsce 20.10.2018 roku. Znajdują się  tutaj  m.in. pomieszczenie dla stowarzyszeń, reprezentacyjna Sala Widowiskowa, Sala Kominkowa, biblioteka, czytelnia oraz salka komputerowa.

fot. Dominika Getman UM

W połowie sierpnia na terenie parku pałacowego w Starym Kisielinie odbył się plener rzeźbiarski, w którym brało udział 3 rzeźbiarzy, a mianowicie Dominik Staśko, Grzegorz Hadzicki, Marcin Lichosyt. Artyści przez 5 dni rzeźbili, a efekty w postaci ławek tematycznych zostały do dyspozycji gości. można już dziś zobaczyć, a nawet z nich skorzystać.

 

– W parku jest 5 ławek które były w projekcie, ale pojawił się pomysł żeby kolejne ławki były inne, nietypowe. Dlatego artyści po wykonaniu zostawili nam swoje działa. Każda z ławek nawiązuje do historii pałacu. Paw to ptak pałacowy, lew dlatego, że stał tu przed laty lew kamienny, na trzeciej ławce widnieją dwa herby rodów związanych z pałacem – mówi kierownik filii ZOK W Starym Kisielinie Leszek Jenek.

fot. Dominika Getman UM

Warto odwiedzić to miejsce, które wciąż się zmienia i pięknieje.

– Zapraszamy codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00 oprowadzamy gości, w przyszłości powstanie tu plac zabaw dla dzieci. Sporo się u nas działo podczas Lata Muz Wszelakich, a kolejne atrakcje czekają podczas Winobrania. Zdradzę, że odwiedzi nas Bachus i odbędzie się pokaz winiarski. Planujemy także kolejne plenery rzeźbiarskie i kolejne ławki staną w naszym parku – dodaje Leszek Jenek.

fot. Dominika Getman UM

Odwiedzającym przypominamy o obostrzeniach związanych z obecną sytuacją.

W pomieszczeniach obowiązkowe maseczki.

dg - WZG