Pierwszy dzień jesieni już za nami, a z czym kojarzy się jesień? Z kolorowymi liśćmi, z dojrzewaniem winogron i oczywiście z grzybobraniem! W tym roku grzyby nie kazały nam długo siebie wypatrywać. Już teraz czekają na nas w pobliskich lasach. 

W miniony weekend wyraźnie rozpoczął się sezon. Użytkownicy portali społecznościowych dodawali zdjęcia pełnych koszy. Gdzie dokładnie można uzbierać grzyby w naszym regionie? Na co warto zwracać uwagę podczas zbierania?

“Grzyby pojawiły się w naszym regionie, co było widać w miniony weekend. W naszym regionie najczęściej występują podgrzybki i prawdziwki. Koncentrujmy się zawsze na tych grzybach, które znamy. To jest bardzo ważne, żebyśmy zbierali tylko zdrowe grzyby, które nie są nadpleśniałe, ale przede wszystkim, które znamy. Wiem, że w okolicach Ochli pojawiły się grzyby, ale również w okolicach Żar, Żagania”Ewelina Fabiańczyk – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Ewelina Fabiańczyk radzi również jak na grzybobranie się przygotować, aby móc bez obaw korzystać z darów natury. Oto 10 Zasad Grzybiarza:

Więcej informacji na temat grzybów i właściwości naszych regionalnych lasów znajdziecie na stronie http://www.zielonagora.lasy.gov.pl/.

Natalia Grzegorczyk – Radio Ind