Jest w Zielonej Górze takie miejsce, które jest nowe i stare zarazem. Ma swoją bogatą historię, a jednocześnie cieszy nas i zaprasza na wydarzenia kulturalno – artystyczne dopiero od ponad roku. Plac Teatralny to niezwykłe miejsce na mapie naszego miasta. Sam plac i jego otoczenie skrywa wiele ciekawostek, o których dowiecie się z najnowszych tablic informacyjnych, które właśnie się na nim pojawiły.

fot. Igor Skrzyczewski UM

Obecnie to miejsce m.in. koncertów, spektakli i spotkań w gronie znajomych Na Placu Teatralnym odbywają się np. koncerty winobraniowe oraz w ramach Lata Muz Wszelakich. Mieliśmy okazję podziwiać tam aktorów naszego teatru, podczas Lubuskiego Lata Teatralnego. Na leżakach odpoczywają tam zarówno zielonogórzanie jak i turyści, a dzieci bawią się na placu zabaw. To piękne miejsce ozdabiają fontanny i liczna roślinność.

Czy zastanawiali się Państwo co  tam było wcześniej? Jaką historię ma to miejsce? Jak się okazuje plac i jego otoczenie skrywa wiele tajemnic i ciekawostek. Można się o nich dowiedzieć z najnowszych tablic informacyjnych, które właśnie się tam pojawiły.

Na 6 planszach znajdziecie  Państwo historyczne zdjęcia, niepublikowane wcześniej materiały i teksty przygotowane przez  historyka i znawcę dziejów Zielonej Góry dr Grzegorza Biszczanika.

Zachęcamy na spacer po Placu Teatralnym i do zapoznania się z jego historią.

fot. Igor Skrzyczewski UM

dg - wzg