Jak będzie, w świetle epidemii wyglądać inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim? W dobie koronawirusa to nie lada wyzwanie. Uczelnia przygotowuje się na dwa warianty.

Ten bardziej optymistyczny zakłada uroczystość w Auli przy ul. Podgórnej na maksymalnie 150 osób. Pozwoli to zachować wymagany dystans społeczny. Poza ograniczoną liczbą osób, obowiązkowymi maseczkami i dezynfekcją rąk itp. scenariusz uroczystości będzie taki jak zawsze – łącznie z immatrykulacją studentów I roku. Przedstawiciele wszystkich wydziałów będą jedynymi studentami biorącymi udział w inauguracji.

Drugi wariant przewiduje to samo miejsce, czyli Aulę Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale w niej obecność wyłącznie dwóch rektorów – ustępującego prof. Tadeusza Kuczyńskiego i obejmującego funkcję szefa uczelni – prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Uroczystość zostałaby ograniczona jedynie do wystąpień obydwu rektorów i przekazania insygniów.

W jednym i drugim przypadku przeprowadzona byłaby transmisja w internecie. Uczelnia nie podała natomiast informacji, jak mogą wyglądać zajęcia dydaktyczne. – Zasady są dopiero opracowywane – czytamy w komunikacie prasowym.

MK - Radio Index