Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, w sobotę 6 czerwca w godz. 11.00-17.00 organizuje Drzwi Otwarte on-line na kierunkach: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz jazz i muzyka estradowa.

Pedagodzy z instytutu muzyki będą prowadzić konsultacje, odpowiedzą też na wszystkie pytania przyszłych studentów kierunku.

– Już można się umawiać na wideo-konsultacje (do uzgodnienia: Skype, Messenger, Zoom, Discord, Google Hangouts Meet) z pedagogiem z poniższej listy, wysyłając do niego e-mail do 5 czerwca – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik uczelni.

Pedagodzy Drzwi Otwartych:

 Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

*dr hab. Barbara Literska, prof. UZ /b.literska@wa.uz.zgora.pl – dziekan Wydziału Artystycznego, teoretyk muzyki, muzykolog.

*dr hab. Bartłomiej Stankowiak, prof. UZ/b.stankowiak@wa.uz.zgora.pl – dyrektor Instytutu Muzyki, dyrygent i pianista.

*dr hab. Katarzyna Kwiecień-Długosz / k.kwiecien-dlugosz@wa.uz.zgora.pl – zastępca dyrektora Instytutu Muzyki, kompozytorka i tłumaczka.

* dr hab. Bogumiła Tarasiewicz, prof. UZ / b.tarasiewicz@imu.uz.zgora.pl – kierownik Katedry Dyrygentury, Instrumentalistyki i Wokalistyki, śpiewaczka i muzykolog.

*dr Marzanna Rudnicka / m.rudnicka-poglud@imu.uz.zgora.pl – pedagog śpiewu klasycznego i estradowego. Konsultacje: ·śpiew klasyczny / śpiew estradowy

*dr hab. Maciej Straburzyński, prof. UZ / m.straburzynski@imu.uz.zgora.pl – pedagog śpiewu.

 Jazz i Muzyka Estradowa

*prof. dr hab. Jerzy Szymaniuk / j.szymaniuk@wa.uz.zgora.pl – dyrygent, kompozytor i aranżer, animator życia muzycznego.

*dr Artur Majewski / amajewski@uz.zgora.pl – trębacz, improwizator, kompozytor.

* mgr Paulina Gołębiowska / p.golebiowska@imu.uz.zgora.pl – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, pedagog śpiewu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa.

*mgr Katarzyna Mirowska / k.mirowska@imu.uz.zgora.pl – wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów, pedagog śpiewu.

*mgr Wojciech Pruszyński / w.pruszynski@imu.uz.zgora.pl – pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu Piotra Kałużnego.

(rk)-WZG