Koszykarze Zastalu Enei BC znów mają napięty grafik. Zielonogórzanie mecze Energa Basket Ligi przeplatają rozgrywkami ligi VTB.

W Polsce maszyna działa jak należy. W świąteczną środę podopieczni Žana Tabaka wygrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 103:77. Niech nikogo nie zwiedzie wynik oraz dotychczasowy dorobek rywala. „Kociewskie diabły” dotąd wygrały tylko raz, ale mistrzom Polski stawiały się długo. „Zastalowcy” złamali ich tak naprawdę w czwartej kwarcie. Zielonogórzanie pokazali, że mają najlepszy atak w polskiej lidze i najlepiej też rzucają za 3 punkty. Polpharmie sześć „trójek” zaaplikował Kris Richard. Amerykanin jest w Zastalu mniej niż miesiąc, a na parkiecie wygląda, jakby występował tu przynajmniej od początku sezonu. Zastal ma w EBL 9 zwycięstw i jedną porażkę. W lidze VTB ma jedno zwycięstwo i pięć porażek.

Ostatnio zielonogórzanie przegrali z euroligowym Zenitem Sankt Petersburg 74:94. Trener zielonogórzan mówił po meczu, że jego podopieczni mieli aż za duży respekt dla rywala. Jak będzie w sobotę? Tym razem do hali CRS przyjedzie Unics Kazań. Rosjanie dotychczas grali tylko trzykrotnie. Dwa mecze wygrali, jeden przegrali.

Kolejny tydzień upłynie zielonogórzanom znów pod znakiem polskiej ligi. W poniedziałek i w środę odrabianie zaległości kolejno z HydroTruckiem Radom w CRS (19.00) i dwa dni później w Bydgoszczy z Eneą Astorią (19.30). W kolejną sobotę, 21 listopada powrót do domu na mecz z Arged BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. (17.35). Potem będzie przerwa na okienko reprezentacyjne.