Aktorzy Lubuskiego Teatru mają okazję występować w szczególnych okolicznościach. Zazwyczaj wakacje były dla nich przerwą w pracy i odpoczynkiem przed następnym sezonem artystycznym. Teraz się to zmieniło – grają spektakle w wakacyjne weekendy, w dodatku na plenerowych scenach. Obecnie gości ich ośrodek wypoczynkowy w Dąbiu.

Gość na 96FM: Robert Czechowski

W studiu Radio Index 96 fm: Robert Czechowski, dyrektor Lubuski Teatr.Rozmawiamy o Lubuskie Lato Teatralne.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Czwartek, 9 lipca 2020

Jak można podsumować pierwsze dwa tygodnie Lubuskiego Lata Teatralnego? Swoimi wnioskami podzielił się dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowski.

Na czterech dotychczasowych spektaklach były tłumy dostawialiśmy krzesła i to nas bardzo cieszy. Przyjeżdżali ludzie, nasi przyjaciele z Poznania, z Wrocławia, liczna grupa z Bolesławca plus oczywiście ludzie z Zielonej Góry. Czuje się, że to był strzał w dziesiątkę, że nie tylko zielonogórzanie czekali od lat (w takim czasie można by to zagęścić od tych miesięcy niegrania) na teatr, krótko mówiąc. Ludzie chcą już po prostu normalności i my im tę normalność dajemy – Robert Czechowski.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego

W następne weekendy w Dąbiu do obejrzenia będą następne muzyczne i komediowe hity z afisza teatru.

Zagramy między innymi „Gershwina”, czyli spektakl Janka Szurmieja. Zagramy „Słodkie lata 20.-30.”. Przypomnę, że na Placu Teatralnym, bo nie tylko w Dąbiu gramy – Lato Teatralne dzieje się na dwóch płaszczyznach: w Dąbiu i za chwilę, od 24 lipca, w Zielonej Górze – Robert Czechowski.

A na razie na Lubuskie Lato Teatralne w Dąbiu można dotrzeć specjalnym autobusem PKS. Rozpoczyna on kurs z dworca o 18:45 i odwozi widzów do Zielonej Góry o 23:30. Wakacyjne spotkania ze sztuką zakończą się 6 września spektaklem „Od wiosny do zimy” na zielonogórskim Placu Teatralnym.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie, noc i na zewnątrz
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego
Aleksandra Pietruszewska - Radio Index