Kolejny transfer w zespole Stelmetu Enei BC Zielona Góra. Do drużyny mistrza Polski dołącza łotewski koszykarz Janis Berzins. 

To 27-letni mierzący 200 cm wzrostu gracz. Ostatnio grał w zespole łotewskiego BK Ventspils. Na parkietach ligi ELBL zdobywał średnio 12 punktów i 6 zbiórek oraz w lidze FIBA Europe. W tych rozgrywkach notował średnio 11 punktów i cztery zbiórki.

Walory nowego zawodnika Stelmetu wymienia jeden z trenerów – Jakub Lewandowski:

Jest to zawodnik, który ma doświadczenie w lidze VTB i jest to kluczowe dla nas w tym roku. Wiemy, co daje takie doświadczenie. mamy pozytywną lekcję z Ludde Hakkansonem. Jest to zawodnik, który wesprze nas na desce. Będzie się bił o zawodnika na pozycji numer 3. Najważniejsze jest to, że to kolejny element układanki, który odpowiada całemu sztabowi trenerskiemu jak i klubowi – Jakub Lewandowski.

Z Berzinsem Stelemt negocjował już w ubiegłym roku. Dlaczego wybór padł na tego zawodnika? O tym właściciel klubu Janusz Jasiński:

Młody chłopak, rozwojowy, który chce zrobić krok i idzie do góry. Wiemy, że liga VTB to katorga z punktu widzenia fizycznego. To jest często zmęczenie mentalne – Janusz Jasiński.

Berzins podpisał z klubem roczny kontrakt. Na razie nie wiadomo, czy do zespołu dołączy Przemysław Zamojski. Jego transfer stoi pod dużym znakiem zapytania. Do tego tematu wrócimy wkrótce.
Maciej Noskowicz - Radio Index