Raport prezydenta zaraz po świętach wielkanocnych. Janusz Kubicki poinformował o stanie epidemicznym w naszym mieście i województwie oraz o otwarciu cmentarzy. Poinformował także o kolejnej akcji rozdawania maseczek. Przeczytaj raport prezydenta!

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Święta i po świętach, ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej radości zielonogórzanie siedzieli w domach. Brawo WY, Brawo ZIELONA. Zgodnie z meldunkiem druha Jana Rusaka, naszego komendanta ochrony przeciwpożarowej: „Święta były spokojne”. Było kilka incydentów, niestety, w tych incydentach przoduje Ochla. Zwłaszcza pewna panią z Rezedowej, do której nic nie dociera (penie będzie duży mandat).
Raport dzienny
• 79 osób zarażonych
• 21 wyzdrowiało
• 16 osób z Zielonej Góry
• 24 osób jest hospitalizowanych;
• 174 osoby w kwarantannie
• 501 osób objętych nadzorem epidemiologicznym;
To wszystko to w dużej mierze zasługa determinacji mieszańców. Akcja ZOSTAŃWDOMU przynosi efekty. Jeszcze raz BRAWO, wszystkim za to dziękuje. Zastanawiamy się kiedy to się skończy. Moim zdaniem tak naprawdę tego nie wie nikt. Straszne ale prawdziwe, chodź lepsza prawda niż kłamstwo w stylu, że już to za nami, że szczyt zachorowań był itp. itd. Jeżeli sami nie będzie przestrzegać zasad to … to powtórzymy wariant Włoski czy Hiszpański. Tego nie chcemy.
W całym tym złym przekazie jest i dobry. Od dziś cmentarze, które zostały zamknięte na okres świąt są już otwarte. Dużo mówi się o poluzowaniu rygorów. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Z jednej strony bardzo bym tego chciał z drugiej boje się tego. Sam nie wiem co lepsze?. Zwłaszcza jak się popatrzy na liczby, te w lubskim jest niby OK, ale … Jak myślicie, które rygory powinny zostać poluzowane? Co należy zrobić?
Jutro kolejna akcja związana z maseczkami. Chcemy przekazać tym najbardziej potrzebującym. Liczymy solidarność i zrozumienie. Szczegóły jutro.

Kochani. Święta i po świętach, ku mojemu zaskoczeniu i wielkiej radości zielonogórzanie siedzieli w domach. Brawo WY,…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 14 kwietnia 2020