Codzienny raport prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Zapoznaj się z nowymi wiadomościami.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani, dzień zaczynamy od liczby 0, czyli w mieście znów nie przybyło zarażonych. W całym województwie – od początku epidemii zaraziło się COViD 90 osób ale, uwaga, 70 z nich już wyzdrowiało. W tej chwili w oddziałach zakaźnych mamy 9 osób, reszta chorych przebywa w izolacji domowej. W mieście mamy 3 osoby dodatnie przebywające w domu, a wiec ich stan, na tę chwile jest w miarę dobry.

Bardzo powoli otwieramy normalny świat w naszym mieście. Tylko czy będzie on normalny? On już nigdy nie będzie taki sam jak był przed wirusem. Nikt nie jest w stanie powiedzieć jaka jest droga dochodzenia do normalności. Kiedy będziemy mogli pójść na obiad do restauracji, na film do kina czy na koncert lub mecz sportowy?. Kiedy wrócą podróże po Polsce i świecie, w tym te lotnicze? Kiedy będziemy mogli się swobodnie zachowywać?

Coraz częściej niż wirusa boję się biedy. Tego że setki osób stracą pracę, środki do życia, do spłacania kredytów. To jest ten gorszy i niewidoczny kataklizm który może nas spotkać. Już są firmy, które zmniejszają wynagrodzenia, zwalniają ludzi … a to dopiero początek.

Wszystko przed nami. Ale wiem jedno Zielona to silne i piękne miasto, nigdy się nie podda. Wiem, że damy radę, że się uda.
Na koniec ja już mam swoje nowe miejsce na ziemi, czas na meblowanie 

Kochani, dzień zaczynamy od liczby 0, czyli w mieście znów nie przybyło zarażonych. W całym województwie – od początku…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 6 maja 2020