W swoim codziennym raporcie prezydent Janusz Kubicki podziękował służbie zdrowia za heroiczną walkę z koronawirusem w naszym mieście. Poruszył też temat sprowadzonego sprzętu medycznego przez urząd miasta. Przeczytaj raport prezydenta!

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Dziś Ogólnoświatowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wielkie serca, wspaniali ludzie. Heroicznie walczą o każdego pacjenta, z każdą godziną ta walka jest coraz trudniejsza. Dziś powinni uroczyście świętować. Jak inny to będzie dzień, jak inne święto. Nie mam słów żeby wyrazić swoją i myślę, że nie tylko swoją, wdzięczność i podziękowania za to co robią, za ich postawę. Ich poświecenie, codzienne ryzykowanie życiem, i to nie tylko swoim ale również swoich bliskich jest czymś szczególnym i niedającym się wycenić. Są naprawdę WIELCY. Życzę im jak najszybszego powrotu do NORMALNOŚCI
Udało się nam sprowadzić sprzęt medyczny z Chin – ten najbardziej potrzebny, ochrony osobistej (m.in. kombinezony, maseczki itp.). Nie chce szerzej o tym pisać bo to jest materiał na scenariusz filmu akcji. Dostaje pytanie czemu nie mówiłem o tym wcześniej? Bo uważam, że mówić należy o tym co się uda zrobić, a nie obiecywać złote góry. Ktoś kiedyś powiedział, że warto być nie efektownym ale efektywny. Jest takie przysłowie „Nikt ci nie da tyle ile polityk może obiecać”. Dlatego nienawidzę pustych obietnic. Nie cierpię ludzi którzy gadają, gadaj i gadają a z tego gadani wynika tylko jedno dalej gadają. Stąd brak informacji o zamówieniach. Jest konkret sprzęt przyleciał. Wszyscy teraz oczekujemy nie gadania ale KONKRETÓW. Wracają do zamówienia to cały czas były jakieś zmiany, zakazy, zwroty akcji, nowe przepisy, nowe obostrzenia itp. Po prostu niezły Meksyk jak mawia młodzież. Ostatnie dni to było drżenie o to aby w Chinach nie doszło do „przejęcia” towaru. Okazuje się, że USA zaczynają przepłacać i „giną” inne dostawy. Cały świat jest teraz „na zakupach” w Chinach. Takie czasu. Każdy walczy o swoje. Udało się. Wiecie czemu się udało? Bo była PEŁNA współpraca ze strony rządu, samorządu, miasta. Czy było to bez problemów? Nie, ale się udało i to jest dla mnie najważniejsze. Prawie trzy tygodnie zabiegów ale jest sprzęt. Gorące telefony, emaile na linii rząd, samorząd, lot, kontrahenci w Chinach. Czy to jest sukces? Nie wiem czy tak to nazwać, jest to mały kamyczek na drodze do normalności. Dla mnie najważniejsze było jedno ZGODA buduje. Razem możemy więcej. Nie chce już tych wszystkich kłótni, mam ich serdecznie dość. Zwłaszcza że sytuacja szczególnie ta gospodarcza jest coraz trudniejsza, żeby nie napisać tragiczna. Firmy ciągną już na rezerwie, cześć już ma brak paliwa. Co będzie dalej?. Warto żeby politycy wreszcie to zrozumieli.

Raport dzienny. Brak nowych zakażeń w Zielonej Górze. Ale będę powtarzał, to, że oficjalnie nie przybywa chorych mieszkańców nie oznacza, iż ich wśród nas nie ma. Po prostu ich nie rozpoznaliśmy, Dlatego tak ważne jest by przestrzegać surowych reguł i zasad. ZOSTAŃWDOMU, unikaj kontaktu.
A Wy jak znosicie kwarantannę w domu, brak spotkań z bliskimi, z rodzinami. Wspólnych wyjść? Napiszcie co robicie jak już jest całkiem do d…

Zapraszamy do rozmowy na profilu prezydenta:

Kochani. Dziś Ogólnoświatowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Wielkie serca, wspaniali ludzie. Heroicznie walczą o…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 7 kwietnia 2020