Dzisiejszy raport Prezydenta Janusza Kubickiego to informacje o zakażeniach, ilości badań, wiadomościach jakie otrzymuje od mieszkańców i wyczekiwaniu powrotu do normalności. Przeczytaj Raport Prezydenta.

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie

“Kochani. Dzienny raport. Dwa nowe przypadki, tylko trzeba dodać, że czasami ciężko liczyć kto jest kto bo są osoby które przyjeżdżają do Zielonej z zewnątrz. Jak ich traktować? Ogółem w woj. lubuskim mamy 49 potwierdzonych przypadków. Podkreślam – potwierdzonych. Ilu jeszcze zarażonych chodzi po ulicach? . Na szczęście badamy coraz więcej osób. Przedwczoraj – bo takie dane podaje nam sanepid – przebadano w województwie 100 osób. Sądzę, ze wczoraj było podobnie. Jakiś postęp jest ale jeśli przyjmiemy, że choroba trwa już miesiąc to widać jak byliśmy nieprzygotowani. Tylu ludzi powinno być badanych w tydzień po jej rozpoczęciu. To pokazuje, że nie tylko my byliśmy nie przygotowani. Cały świat nie wiedział co to koronawirus. A dziś? Tragedia w USA, Francji, Hiszpanii. Już nie setki ale tysiące zmarłych. Oby nasze działania przyniosły skutek i u nas tak nie było. Pamiętajcie ZOSTAŃWDOMU!.

Dostaje od Was setki wiadomości, pytań i informacji. Za co dziękuje, części z nich jest przez nas wykorzystywana do realnego działania. Pamiętajcie my tez nie wiemy wszystkiego, ale dzięki waszym informacjom potrafimy działać sprawniej. Więc piszcie. Ważny temat to komunikacja miejska, wasze sygnały powodują, iż zmienia się ona z dnia na dzień. To samo dotyczy łamania dyscypliny przez mieszkańców. Czy choćby spraw związanych z wywozem nieczystości. Paleta spraw jest przeogromna.
Na koniec pamiętajcie musimy wytrzymać, jest to możliwie tylko i wyłącznie kiedy będziemy solidarni i zjednoczeni.

Chciałbym żeby już było normalnie. Żeby można było się spotykać, spacerować, bawić, iść do teatru, do kina, na zakupy, na mecz. Wydaje się, że to tak nie wiele, a jak dużo w obecnych czasach. Znalazłem stare fotki z meczy, Winobrania, Bachanali. Czy Wam tego nie brakuje?”

Zapraszamy do rozmowy na profilu prezydenta:

Kochani. Dzienny raport. Dwa nowe przypadki, tylko trzeba dodać, że czasami ciężko liczyć kto jest kto bo są osoby które…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 3 kwietnia 2020