Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki podczas codziennego raportu epidemicznego poinformował o stanie zakażeń w mieście oraz o reaktywacji Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto i jego kluczowych zadaniach.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Mamy dwie osoby wczoraj wieczorem, oraz kolejne dwie dziś rano. Informuję o tym bo … bo robię to już od samego początku CODIV. Ważne jest jedno ten wirus będzie z nami już na długo aż postanie skuteczna szczepionka. Nie ma co się tym za mocno przejmować. Trzeba to odnotować i tyle.

Wracamy do realnego świata. Dziś oficjalna reaktywacja „Lubuskiego Trójmiasta”. Dlaczego to robimy? Wiadomo czemu, bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę. W tym przypadku również chodzi o kasę, ale tą z UE, tą dużą, tą ogromną. Już za chwilę, już za moment będzie nowa perspektywa. Trzeba się do niej jak najlepiej przygotować. Pamiętacie jak kiedyś mówiłem, że będzie MILIARD na nowe inwestycje? Wtedy cześć się ze mnie śmiała i pukała w czoło. A jak widać miałem rację. Teraz też walczymy wspólnie razem o wielką kasę. To jest być albo nie być, albo się nam uda i wszyscy razem skorzystamy albo …

Co chcemy zrobić? Z kluczowych zadań:
– szybka kolej trójmiejska łącząca Sulechów, Zieloną Górę i Nową Sól,
– zachodnia obwodnica Zielonej Góry omijająca Przylep, Płoty i Czerwieńsk, prowadząca przez most w Pomorsku docelowo do nowego węzła S3 Sulechów Północ.
– drugi etap obwodnicy południowej Zielonej Góry prowadzący do pełnego węzła S3 w Niedoradzu
– dokończenie obwodnicy Nowej Soli.
– ścieżki rowerowe: budowa odcinka Sulechów – Klępsk do Janowca (ok. 7 km), co pozwoli włączyć się do systemu ścieżek babimojskich, które już komunikują ze Zbąszynkiem, Zbąszyniem i Wolsztynem. Trasę z Zatonia, przez Niedoradz, do Otynia.
To tylko kilka z tematów jakim chcemy się zająć jest ich zdecydowanie więcej. Nie wiem czy wiecie duży może więcej. A w doborowym towarzystwie: Jacek Milewski Prezydent Miasta Nowa SólWojciech Sołtys wiem, że się uda.

Zachęcamy do dyskusji na profilu prezydenta:

Kochani. Mamy dwie osoby wczoraj wieczorem, oraz kolejne dwie dziś rano. Informuję o tym bo … bo robię to już od samego…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 22 lipca 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki