Prezydent Janusz Kubicki podczas swojego codziennego raportu poinformował o zakażonej osobie związanej z wojskiem, stanie epidemicznym miasta, o przygotowaniach do zdalnej sesji rady miasta oraz o montażu w mieście kolejnych urządzeń do dezynfekcji rąk. Przeczytaj raport prezydenta.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Jeśli chodzi o COVID-19 to skończyła się dobra passa. Wczoraj w mieście odnotowaliśmy kolejny przypadek zakażenia. To osoba związana w wojskiem. Już druga w mieście. Na tym tle zaniepokoiła mnie informacja, na którą wcześniej nie zwracałem uwagi – o dużej ilości zakażonych w szpitalu w Bolesławcu. Okazuje się, że związane jest to z istniejącym w pobliżu dużym garnizonem, a znaczna część jego kadry i pracowników cywilnych mieszka na terenie naszego województwa. To niedobra wiadomość. Jak informuje sanepid do tej pory od początku epidemii w województwie przetestowano 3253 osoby.

W urzędzie przygotowujemy się do pierwszej zdalnej sesji Rady Miasta. Na dzisiaj przewodniczący Rady Miasta Piotr Bartczak zarządził próbę generalna. Chcemy na tej sesji przyjąć nasz zielonogórski program KORONAPOMOC dla przedsiębiorców.

Ponadto , jak wiecie jakiś czas temu zamontowaliśmy przed wejściami do szpitala i polikliniki urządzenia do dezynfekcji rąk dla wszystkich wchodzących zakupione oczywiście przez miasto. Dziś rozpoczynamy montaż następnych 18 „ kranów dezynfekcyjnych” . Ich mapa wkrótce pojawi się na stronie miasta. Zachęcam do korzystania i uprzedzam. Krany są tak skonstruowane, ze nie da się nalać sobie płynu do buteleczki i zabrać do domu. Czy są do końca idiotoodporne? Nie wiem. Idioci, są nader pomysłowi…. Jeszcze jedno produkuje je nasza zielonogóska firma 

Kochani. Jeśli chodzi o COVID-19 to skończyła się dobra passa. Wczoraj w mieście odnotowaliśmy kolejny przypadek…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 22 kwietnia 2020