Prezydent Janusz Kubicki w swoim codziennym raporcie poinformował o stabilnej sytuacji epidemicznej miasta. Poruszył także temat autobusów elektrycznych w naszym mieście. Dziś pierwszy z zakupionych elektrycznych autobusów osiągnął przebieg 100 tysięcy kilometrów.

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Wirus jak zwykle zero.
Dziś dzień w którym pierwszy z elektrycznych autobusów osiągnął przebieg 100 tysięcy kilometrów. Dla przypomnienia pierwsze autobusy elektryczne eksploatujemy od września 2018. Dostawy zakończyły się w grudniu 2018r. Do końca czerwca 2020 r „elektryki” przejechały ulicami naszego Miasta blisko 3 miliony 600 tysięcy kilometrów.

I niech ktoś powie, że czas płynie powoli. On nie płynie powoli on płynie szybko on po prostu z….

Jestem dumny się z tego projektu bo jeszcze niedawno po ulicach miasta jeździły kopcące Ikarusy a dziś? Elektryczne autobusy, mamy ich najwięcej w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca.

Pamiętam jak zaczynaliśmy ten projekt, nikt nie wierzył, że się uda, że to zadziała. Wiecie co jest najważniejsze? Determinacja w dążeniu do celu. Taką mam i maja ją zielonogórzanie. Zielona dzięki elektrycznym autobusom jest coraz bardziej ZIELONA.

Kochani. Wirus jak zwykle zero.Dziś dzień w którym pierwszy z elektrycznych autobusów osiągnął przebieg 100 tysięcy…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Czwartek, 9 lipca 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki