W dzisiejszym raporcie, prezydent Janusz Kubicki poinformował o stanie epidemicznym naszego regionu, oraz o efekcie obostrzeń wprowadzonych w Zielonej Górze. Poruszył także tematy gospodarki i biznesu. Przeczytaj raport prezydenta.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Lubuskie i Zielona dalej na czele, czyli mamy najmniej zarażeń w skali kraju. Nie mamy jeszcze ani jednego przypadku osoby, które zmarłaby na skutek koronawirusa. A jak pamiętacie pierwszy „pacjent zero” był z naszego województwa. Jest się z czego cieszyć?. Tylko czy aby na pewno? Przecież to jest dopiero początek epidemii. Myślę, że to iż jako pierwsi w kraju wprowadziliśmy wiele obostrzeń i zakazów dało efekt. Zamknięcie imprez masowych, urzędów, domów seniora, domów starców itp. było potrzebne. Ale to nie jest walka z epidemią to jest tylko i wyłącznie ucieczka przed nią. Dawanie sobie czasu na przygotowania służby zdrowia. Minister Szumowski mówi o tym, iż potrawa ona nawet DWA LATA. Wyobrażacie sobie dwa lata takiego stanu? Zero kontaktów, zero imprez, zero sportu, zero gospodarki, zero centrów handlowych, zero szkoły, zero przedszkoli, zero urzędów? Nie, takiej wyobraźni nie mam, nie wiem jak Wy?. Nie da się żyć bez funkcjonującej GOSPODARKI. Firmy muszą produkować, żeby ludzie mogli zarabiać!. Jeżeli to co się dzieje potrwa jeszcze kilka miesięcy to … To scenariusz jest czarny i tylko czarny. Sektor usług który rozwijał się ostatnio dynamicznie, żył z tego, że dobrobyt w Polsce był coraz większy. A jak będzie teraz? Firmy ograniczają i obniżają wynagrodzenia i nie jest to wyjątek!!!. Znacie takie firmy które już to zrobiły? Ludzie tracą pracę. Usługi zamrożone, jeszcze żyją ale to już ostatnie chwile dla wielu z nich … Boję się że to już jest trochę jak kula śnieżna już zaczęła się toczyć i … i oby udało się ją zatrzymać. Dźwiny jest ten świat. Jak myślicie czy całą budżetówka przeżyje jak padnie biznes? Nie ma takiej opcji czyli nauczyciele, ochrona zdrowia, administracja, wojsko, policja, emeryci i renciści. Oni też poniosą konsekwencje może jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy ale tak będzie. Czy myślicie że będą pieniądze na 13, 14 emerytury, na 500+? Chciałbym się mylić, chciałbym nie mieć racji w tym co piszę ale … No cóż koniec tego czarnowidztwa. Pamiętajcie jeżeli nie pomożemy sobie sami to nikt nam nie pomoże. Napiszcie jakie są Wasze wnioski i obserwacje w tym temacie?
Uwaga jeszcze komunikat – chodzimy w maseczkach.
Zobaczcie co się dziej na mojej głowie, mój fryzjer Pan Dawid ma już nożyczki naostrzone czeka na sygnał, że można i wtedy …

Kochani. Lubuskie i Zielona dalej na czele, czyli mamy najmniej zarażeń w skali kraju. Nie mamy jeszcze ani jednego…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 20 kwietnia 2020