Prezydent Janusz Kubicki w swoim codziennym raporcie poinformował o sytuacji epidemiologicznej w naszym mieście, podziękował ludziom i instytucjom, które pomagają w walce z wirusem oraz wyraził opinię na temat firm, które w czasie epidemii zawyżyły ceny płynu do dezynfekcji – Ja bym im 100 000 000 zł kary wlepił. I zakazał działalności w Polsce – Przeczytaj raport prezydenta.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani. Dziś pryma aprilis. Niby wszyscy powinniśmy robić sobie psikusy, stroić żarty i uśmiechać się to siebie. Jakoś ciężko mi to dziś przychodzi. A jak śmiech to chyba taki bardziej śmiech przez łzy. Na świecie panuje straszna zraza, siejące śmierć i spustoszenie. Masakra co się dziej. Niestety nie jesteśmy i nie będziemy białą plamą na tej mapie. Wczoraj nowy przypadek w Zielonej. Ponad 200 w skali kraju. Kolejne ofiary śmiertelne. Politycy jak zwykle prowadzą wojnę między sobą. Tylko gdzie w tym wszystkim są normalni ludzie? Czy ich przypadkiem ktoś jeszcze dostrzega?

Dostajemy codziennie dziesiątki próśb o pomoc. I tu u nas w Zielonej dzieją się prawdziwe cuda, rzeczy niestworzone. Przywracające wiarę w ludzi.

Myślę, że za mało o nich mówimy. Justyna i Łukasz Więcek na drukarkach 3D robią przyłbice i zainspirowali cały kraj, Katarzyna Helena Prokopyszyn skrzyknęła panie do szycie maseczek , to samo robi Atelier Rossa szyjąca pościel dla szpitala i Kolorowy Chynów. Wiem, że myśliwi w całej Polsce skrzyknęli się tez do szycia i jedno z centrów koordynujących rusza w Zielonej Górze Panowie Michał Michalski i Jacek Piasecki administrują na Facebooku grupą Widzialna Ręka – skrzyknęli wolontariuszy, którzy pomagają potrzebującym w tak niezbędnych życiowo czynnościach jak m.in. zakupy, w tym samym obszarze pomagają harcerze – na wielu drzwiach wejściowych widzieliście Państwo zapewne ich plakaty, korporacja Evity przekazała płyn dezynfekujący i wozi służbę zdrowia z domu do pracy za darmo. Nasza niezawodna zielonogórzanka, ambasador naszego miasta pani Eva Minge włączyła się do pomocy a już prawdziwym hitem , również z punktu widzenia także międzynarodowej reklamy miasta jest fakt , iż znana amerykańska aktorka i celebrytka Eva Longoria część swoich dochodów ze sprzedaży swoich marek na eobuwie i Modivo przekazuje na Szpital Wojewódzki – o czym dowiedziałem się z jej wpisu na Instagramie. Restauratorzy też mocno pomagają: Casa Mia, Bachus, Rosmario, Jefferson Catering, Amadeus, Wino i Grono i wiele innych działa na swoim polu i karmi służbę zdrowia.

Zapomniałbym o spółdzielni socjalnej osób niepełnosprawnych „Cuda-wianki” a także uczniach zespołu szkół elektronicznych i zawodowych.

Dziesiątki, setki osób walczy na tej drugiej linii bo na pierwszej są medycy. Naprawdę serce się buduje. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, którym należy i trzeba dziękować za to co robią. Ale jest to piękne i wspaniałe. Jesteście WIELCY.

Z drugiej strony jak jedna sieć handlowa zaczęła sprzedawać płyn do dezynfekcji z Orlenu po 149.00 zł. I jak tu nie przeklinać? K… ja bym im 100 000 000 zł kary wlepił. I zakazał działalności w Polsce. Jak można się bogacić na takiej tragedii? Jak oni tak mogą to nie są ludzie to są szuje. Przepraszam za język ale ciężko czasami nie nazwać po imieniu tego co ktoś wyprawia. I to nie jest żart niestety. A Wy co myślicie o takiej sieci?”

Zapraszamy do dyskusji na profilu prezydenta:

Kochani. Dziś pryma aprilis. Niby wszyscy powinniśmy robić sobie psikusy, stroić żarty i uśmiechać się to siebie. Jakoś…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 1 kwietnia 2020