Dziś Janusz Kubicki – prezydent Zielonej Góry, swój codzienny raport poświęcił nadchodzącym Wyborom Prezydenckim. Przeczytaj co włodarz miasta pisze na ten temat na swoim facebooku – skomentuj sytuację na jego profilu!

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Dziś wirus u nas w odwrocie. Zielona wynik zero. Niestety woj. lubuskie już nie wygląda tak kolorowo.

Niedziela – bardzo ważny dzień dla Polski. Jestem przekonany, że to jedne z najważniejszych w ostatnich kilkudziesięciu latach. Wybory Prezydenta RP. Każdy z nas słyszał i wie dokładnie wszystko o jednym, lub drugim kandydacie. Powiedziano już i to dobre, i to złe, i to prawdziwe, i to zmyślone. Coraz bardzie widać, że dużej części z nas brakuje dystansu do tego co się dzieje i do tego co się mówi w trakcie kampanii wyborczej. Ludzie nie potrafią już z sobą rozmawiać w sposób normalny, cywilizowany. Wszechobecna jest nienawiść, agresja, krzyk, opluwanie, popychanie, napuszczanie jednych na drugich, niszczenie reklam wyborczych itp. Czuć wiszące w powietrzu napięcie.

Internet zalewany jest tysiącami, setkami tysięcy informacji. Widać jak rośnie między ludźmi wielka ściana nienawiści, nie jest ona z papieru, ona jest już z betonu. Wystarczy mały zapalnik aby to wszystko wybuchło, abyśmy zaczęli rzucać w siebie kamieniami. Ciężko będzie, oj bardzo ciężko. Czy tak ma wyglądać święto demokracji? Czy tego chcieliśmy w 1989 roku? Odpowiedź udzieli każdy z nas idąc na głosowanie.

W niedzielę walka toczyć się będzie o każdy głos. Nawet ten najmniejszy, wydawało by się, że nie ważny, nie istotny. A w finale okazać się może, że to jeden, jedyny głos zaważy o wygranej. Wynik w tej chwili jest nierozstrzygnięty. Dlatego tak istotne jest, aby każdy z nas poszedł zagłosować.

Boję się tego co będzie po wyborach. Nie wierzę w to, ba… nie widzę tego, aby można było skleić społeczeństwo w jedną całość, abyśmy byli znowu jednością. Nie da się tego zrobić w sposób łatwy, prosty i szybki. Dużo będzie musiało upłynąć czasu, żeby nie było MY czy WY tylko żebyśmy byli RAZEM. Kto wygra wybory? Myślę, że każdy z nas ma swojego kandydata na którego chce oddać głos w niedzielę. Ja już wiem na kogo zagłosuję. Ważne jest jedno trzeba iść głosować żeby potem nie żałować.

PS. Może chodź ten obrazek zmniejszy to napięcie wyborcze.

Zachęcamy do konwersacji na profilu prezydenta:

Kochani. Dzień wirus u nas w odwrocie. Zielona wynik zero. Niestety woj. lubuskie już nie wygląda tak…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 10 lipca 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki