Swój codzienny raport prezydent Janusz Kubicki poświęcił ilości zarażonych w naszym mieście, zbliżającym się wyborom oraz o interwencjom patroli policji i straży miejskiej w mieście podczas kwarantanny. Przeczytaj raport prezydenta!

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani. Mamy kolejną osobę z Zielonej Góry zarażoną wirusem. Kolejne idą na kwarantannę.

Jak wiecie staram się w ostatnich dniach unikać polityki. Po prostu wiem, że w mieście są zwolennicy różnych partii a moim zadaniem jest sprawiać by miasto funkcjonowało dla wszystkich. Ale … no właśnie, wrzucenie o 4 nad ranem do ustawy o pomocy przedsiębiorcom poprawki zmieniającej kodeks wyborczy mnie poraziło. I nie mówię tu o tym, że jest to całkowicie bezprawne. Mówię tu o tym, że za wszelka cenę chce się przeprowadzić wybory. I to mnie właśnie przeraża. Bo „operacja wybory” nawet w normalnych czasach to spore wyzwanie dla urzędów. Od najprostszych jak przegotowanie lokali po trudniejsze – przygotowanie kart do głosowania, zorganizowanie komisji wyborczych, ich przeszkolenie, następnie przewóz protokołów. Głosowanie korespondencyjne nie załatwia wszystkiego, bo to głosowanie dla jakiegoś procenta ludzi. Wybory to przymus spotykania się wielu ludzi w jednym miejscu. My tu nawołujemy do tego by siedzieć w domu a rządzący … ?? We Francji I tura wyborów zakończyła się wzrostem zachorować i zarażeniem wirusem COVI-19 wielu członków komisji wyborczych. Mamy przeprowadzać wielką operację odkażania lokali, zabezpieczania przewożących karty itp.? Przecież to zaangażuje olbrzymie środki i siły, które są potrzebne do walki z pandemią. W sytuacji gdy szpitale błagają o każda maseczkę my będziemy je wydawali członkom komisji wyborczych? Przecież to paranoja! Chyba , że ma być jak w tym dowcipie: kiedy skończy się pandemia w Polsce. Mogę powiedzieć dokładnie – 9 maja.
Raport z dnia wczorajszego: prawie puste miasto. Choć jak zwykle kilku idiotów się znalazło. Na dzikiej Ochli pojawiło się 30 osób mimo, iż trąbimy od kilku dni, ze teren zamknięty. Przy jednym z bloków na Batorego sąsiedzi urządzili sobie piknik . Musiała interweniować straż miejska. Nasz dron namierzył na Górce Tatrzańskiej młodzieńców spożywających piwo. Wysłano patrol policji. W Parku Sowińskiego 6 mężczyzn dorosłych spożywała alkohol. Ponieważ nie reagowali na komunikaty naszych strażaków. Wezwano patrol Policji, który podjął skuteczną interwencję. W sumie było kilka grup młodych ludzi, którzy korzystając z dobrej pogody postanowili się spotkać przy piwku. Na widok naszych patroli z reguły pierzchli. Choć muszę przyznać, że jeden z meldunków trochę mnie rozbawił; Oto funkcjonariusze piszą w raporcie: „ul.Witebska – 4 młode osoby spożywały alkohol, na widok strażników uciekli pozostawiając alkohol.
Jeszcze raz wielkie dzięki dla tych którzy walczą o to abyśmy mogli wrócić do normalności”.

Kochani. Mamy kolejną osobę z Zielonej Góry zarażoną wirusem. Kolejne idą na kwarantannę. Jak wiecie staram się w…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Niedziela, 29 marca 2020