– Sport na pewno ucierpi – mówi o wydatkach na kluby sportowe w naszym mieście prezydent Janusz Kubicki. Włodarz Zielonej Góry był pytany o dotowanie zawodowych klubów sportowych.

Jeden ze słuchaczy pytał, na jakie wsparcie w dobie koronawirusa może liczyć koszykarski mistrz Polski, Zastal Enea BC Zielona Góra.

Staramy się wspierać wszystkie kluby, natomiast należy sobie zdawać sprawę z tego, że przyszły rok zwłaszcza dla klubów zawodowych będzie bardzo, bardzo ciężki. I nie mogą liczyć na to, że miasto będzie mogło wspierać. Kluby uzyskują milionowe wsparcie. Konkretnie? Kluby muszą się przygotować na bardzo ciężki rok – Janusz Kubicki.

Prezydent przyznał na antenie Radia Index, że sport jest ważny, ale są w życiu miasta, zwłaszcza w dobie koronawirusa, sprawy znacznie ważniejsze.

Sport zawodowy jest u mnie na 5-6 miejscu, pod względem ważności. W tej chwili dla mnie ważniejsze jest to, żebyśmy ludziom wypłacili wynagrodzenia, żeby oni mieli miejsca pracy. Nie wyobrażam sobie zwalniać ludzi po to, żeby klubom zawodowym wypłacić pieniądze. Pusty jest cały CRS, więc miasto ma gorszą sytuację. Nie ma pieniędzy za korzystanie z basenu – Janusz Kubicki.

Audycja w każdą środę o 12:30. Pytać możecie przez cały tydzień, pisząc na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

MK - Radio Index