Jaki będzie budżet Zielonej Góry na nowy rok? Nad tym zastanawiają się pewnie mieszkańcy naszego miasta jak i władze. Dochody miasta to ponad 1 miliard i 8 mln zł, a wydatki prawie 1 miliard i 160 milionów złotych – tak wygląda propozycja przyszłorocznego budżetu Zielonej Góry.

Janusz Kubicki, który był gościem audycji “Prezydent na 96 FM” stwierdził, że będzie to najtrudniejszy budżet jego kilkunastoletniej prezydentury z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa:

Tak, to jest budżet przeżycia. Konsekwencje tego, co się dzieje w tym roku, znajdą swoje odzwierciedlenie w budżecie. Miasto jest jedną dużą firmą i też będzie miało problemy jak w innych firmach. Będzie po prostu trudniej – Janusz Kubicki.

Kaja Rostkowska zapytała prezydenta, czy w związku z trwającą pandemią miasto może wycofać się z pewnych inwestycji lub ograniczyć mocno wydatki. Janusz Kubicki stwierdził, że będzie chciał utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju Zielonej Góry:

Decyzje są jeszcze przed nami. Chcę, by były zachowane duże inwestycje, ale będzie to zależało od rozwoju sytuacji w mieście. To jest trudny okres – Janusz Kubicki.

Dodajmy, że cały przyszły rok ma zamknąć się deficytem ponad 150 mln zł. Projekt budżetu zakłada wzrost zadłużenia miasta na koniec przyszłego roku do blisko 570 mln zł.

Maciej Noskowicz - Radio Index