Prezydent Janusz Kubicki w dzisiejszym raporcie poinformował o kolejnym zakażeniu w naszym mieście, odniósł się do poczynań Sejmu w sprawie zbliżających się wyborów oraz otwartym ryneczku na ul. Ogrodowej. Przeczytaj raport prezydenta.

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie

“Kochani! Ciąg niedobrych wiadomości. Tylko wczoraj odnotowano 168 nowych przypadków. Łącznie jest to już 1389 przypadków, z czego 16 zmarło. We Włoszech odnotowano wczoraj aż 919 zgonów, to najtragiczniejszy bilans dzienny. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson poinformował, że jest zakażony COVID-19. Premier Francji ogłosił przedłużenie krajowej kwarantanny do 15 kwietnia. Wykrusza się personel służby zdrowia. Jak poinformowano wczoraj już 50 pielęgniarek jest zarażonych COVID-19 a ponad 300 przebywa na kwarantannie!!!

Wśród nowych przypadków jest jeden z naszego miasta.

Dziesiątki osób są poddane kwarantannie i czekają na wynik badań. Czy myślicie, że będzie lepiej? Odpowiedź brzmi NIE! Przyzwyczajacie się do tego, że liczba zarażonych będzie wzrastać, liczba ofiar śmiertelnych też! Byle nie doszło do tego jak we Włoszech.

Czy pozytywną informacją jest to, że Sejm w nocy przegłosował tzw. tarcze antykryzysowa? Wielu przedsiębiorców wskazuje, ze to jednak bardziej tarczka niż tarcza. Nie chce wspominać o tym, że w ramach tarczy próbuje się przemycić zmianę ordynacji wyborczej. Szkoda słów, po prostu … Ręce, nogi opadają, po prostu czeski film. Nie jestem w stanie tego pojąć, ani zrozumieć. My walczymy z akcją ZOSTAŃWDOMU, a ktoś myśli o wyborach?. Gdzie tu sen gdzie logika? Zostań w domu, ale idź na wybory? Ludzie opamiętajcie się! Jest takie przysłowie „Pycha kroczy przed upadkiem” i to powinno wystarczyć za komentarz.

Co natomiast w naszym mieście? Młodzież gromadziła się na łączce przy amfiteatrze. Straż miejska musiała tam interweniować aż trzy razy, bowiem po interwencji grupa się rozchodził a gdy partol wracał po jakimś czasie już kolejna grupa piknikowała. ZERO KOMENTARZA.

Na ul. Rezedowej grupa młodych zrywała taśmy, ale jak zobaczyli strażaków to uciekli. Na ul. Rzeźniczaka na siłowni tam gdzie wczoraj zabezpieczono teren taśmami 4 osoby trenowały. Po pouczeniu oddalili się, taśmy ostrzegawcze uzupełniono. Straż Miejska interweniowała też wobec grupy młodzieży na terenie ryneczku Pod Topolami. Dziś intensywne patrolowanie będzie kontynuowane. Serdecznie dziękuję Strażnikom Miejskim a przede wszystkim wykonującym swe zadania społecznie druhom z naszych OSP za ich służbę.

Na koniec, dziś na ryneczku, jak widać nikt się nie przejmuje akcją ZOSTAŃWDOMU. Nie wiem już czy naprawdę tak trudno to zrozumieć? Czy muszą u nas też tysiące umierać?”

Kochani! Ciągle nie dobrych wiadomości. Tylko wczoraj odnotowano 168 nowych przypadków. Łącznie jest to już 1389…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Sobota, 28 marca 2020