Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki poinformował o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Zielonej Górze, numerach telefonów do poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także o dezynfekcji przystanków MZK. Zapoznaj się z raportem.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani. Kolejny dzień – 22. Raport: liczba chorych wzrosła o 2 osoby. Obecnie w mieście są 4 zarażone wirusem. Dynamika wzrostu jest bardzo duża. Liczba osób przebywających na kwarantannie cały czas rośnie, to już są dziesiątki osób. Nie są to pozytywne informacje. Ale też, nie są to rzezy których się nie spodziewaliśmy.
Dziś kilka słów wyjaśnię. Za walkę z koronawirusem odpowiadają instytucje rządowe. Ja jako Prezydent Miast odpowiadam za to by w tym trudnym okresie funkcjonowały służby publiczne – komunikacja, wodociągi czy śmieci. I one funkcjonują. Niemniej staram się wyjść poza nasze ustawowe obowiązki i pomagać zarówno mieszkańcom jak i instytucjom. Musimy sobie zdawać sprawę, iż tak naprawdę jesteśmy na początku epidemii i jeszcze pewnie niejedna sprawa nas zaskoczy. Drodzy zielonogórzanie, przed nami wielka niewiadoma i nie będę ukrywał, że dokładnie wiem co nas czeka. Dlatego staram się reagować na bieżąco. I mówię to otwarcie : nie będziemy w stanie pomóc wszystkim, którzy o to poproszą. Ale będziemy starali się tę pomoc kierować indywidualnie.
Jak wiemy, coraz częściej zaczyna doganiać wszystkich wszechobecny stres. Ludzie siedzą w domach, nie mają kontaktu ze światem. W związku z tym otwieramy infolinię Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Telefony będą czynne 12 godzin na dobę w godzinach od 8 do 20. Jeżeli potrzebujesz pomocy psychologa dzwoń. Warto porozmawiać to nic nie boli, ani nie jest niczym złym
• 600922529
• 601994924
• 605270440
• 607646267
• 609241383
• 607030805
• 604919437
Kolejna sprawa komunikacja miejska. Podjęliśmy decyzję o dezynfekcji przystanków autobusowych. Najważniejsze będą odkażane codziennie.
Uruchomiliśmy dodatkowe kursy do firm które jeszcze pracują.
Na koniec jeszcze raz apel. Ten czas wymaga od nas wielkiej odpowiedzialności i solidarności” . 

Kochani. Kolejny dzień – 22. Raport: liczba chorych wzrosła o 2 osoby. Obecnie w mieście są 4 zarażone wirusem. Dynamika…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Wtorek, 24 marca 2020