Dzisiejszy facebookowy raport prezydenta Zielonej Góry to informacja o stanie epidemicznym miasta. Janusz Kubicki zaprasza także do dyskusji o wirusie: “Może warto zacząć traktować tego wirusa tak samo jak grypę i wrócić do normalności? Piszę o tym w kontekście ograniczeń które jeszcze obowiązują. W niedzielę derby i nie będzie można pójść bo brak biletów, ale wiece wyborcze odbywają się bez ograniczeń. Co o tym wszystkim myślicie”?

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Wirus bez zmian czyli zero. Zastanawiam czasami nad tym co się dzieje z tym CODIVEM i o co w tym wszystkim chodzi? Nikt nie jest w stanie tego w jakiś rozsądny i zrozumiały dla ludzi sposób wyjaśnić. Niby jest ale … jakoś go nie ma.

Owszem są osoby które chorują, są osoby które umierają (wiem, każda śmierć to wielka tragedia). Tylko czy to jest aż tak straszna epidemia żeby zamykać ludzi w domach, zabraniać wychodzić, rezygnować z koncertów, meczy sportowych, kazać chodzić w maskach zamykać teatry? Czy to nie jest tak że walczymy czołgiem z muchą?

Czasami analizuje to co podaje Ministerstwo Zdrowia zwłaszcza jeżeli chodzi o zgony. Wczoraj było ich 7, osoby te miały odpowiednio: 72, 71, 83, 65, 80, 72, 79 lat no i każda z nich miała choroby współistniejące. Jak widać wiek osób jest jakby to powiedzieć hmmm słuszny. Czy to nie jest dowód na to, że chyba trochę przesadzamy z tym wszystkim?

Zobaczcie, 40 milionów ludzi ma obostrzenia, cierpi z tego powodu, wielu traci pracę, dzieci nie chodzą do szkoły. Czy to aby jest właściwe? Tak się zastanawiam ile osób rocznie umiera na powikłania pogrypowe, raka czy inne straszne choroby?

Może warto zacząć traktować tego wirusa tak samo jak grypę i wrócić do normalności? Piszę o tym w kontekście ograniczeń które jeszcze obowiązują. W niedzielę derby i nie będzie można pójść bo brak biletów, ale wiece wyborcze odbywają się bez ograniczeń. Co o tym wszystkim myślicie?

Zapraszamy do dyskusji na profilu prezydenta:

Kochani. Wirus bez zmian czyli zero. Zastanawiam czasami nad tym co się dzieje z tym CODIVEM i o co w tym wszystkim…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 8 lipca 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki