Czy miasto jest gotowe na druga fale koronawirusa? Takie pytanie zadaliśmy dziś Januszowi Kubickiemu. Włodarz miasta był gościem Kai Rostkowskiej w programie „Prezydent na 96 FM”.

Jesienią – w zgodnej opinii wielu ekspertów – nadejdzie druga fala zachorowań, dojdzie także grypa. Czy jesteśmy gotowi? Kubicki twierdzi, ze wirusa nie należy się bać, ale musimy stawić mu czoło.

Jestem zwolennikiem tej teorii, która mówi, że musimy stanąć twarzą w twarz z tym wirusem, zacząć się z nim mierzyć – przekonuje Janusz Kubicki. – Obniżyć pewne wymagania, oczywiście pamiętać o tym, dbać o siebie i tyle. Jest wiele innych chorób, które powodują śmierć. My chyba ulegamy gdzieś już jakiejś panice.

Janusza Kubickiego pytaliśmy również o szkoły. Czy dzieci powinny rozpocząć naukę w placówkach we wrześniu czy raczej powinniśmy się nastawiać na nauczanie zdalne?

–  Zasady będą normalnie. Wszędzie nie będziemy w stanie rozsadzić dzieci, bo informuję, że nie wybudujemy szkół w przeciągu tygodnia – mówi Janusz Kubicki. – Podchodźmy do tego z dużym dystansem i z dużym spokojem. Jeżeli będzie się coś działo to reagujmy.

Maciej Noskowicz - WZielonej.pl