Prezydent Miasta Zielona Góra zdał codzienny raport i przedstawił sytuację epidemii koronawirusa w naszym mieście:  Ilość osób zarażonych – 2. Dodatkowo 1 osoba z tzw. przedmieść lub sypialni Zielonej Góry. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie. W tym jeden zespół ratowników pogotowia. Przeczytaj cały raport.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani. Kolejny dzień za nami, to już 21. Przyjąłem za dzień startu moment kiedy pacjent zero pojawiał się w szpitalu. Niby nie dużo a jak wiele się zmieniło w naszym życiu.
Najpierw jednak codzienny raport. Ilość osób zarażonych – 2. Dodatkowo 1 osoba z tzw. przedmieść lub sypialni Zielonej. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie. W tym jedne zespół ratowników pogotowia. W ubiegłym tygodniu podjęta została decyzja o rozlokowaniu zespołów w 5 różnych miejscach, tak aby zapobiec sytuacji, że jak kwarantanna to pogotowie nie działa. Jak widać decyzja słuszna. Duża zasługa w tym Roberta Górskiego. Wracając do kwarantanny, pamiętacie filmiki z Chin jak łapali ludzi na ulicach? Większość się na to oburzała, a teraz? Czy nie uważacie że to jedyna i słuszna metoda?. Zobaczcie jak się zmieniło nasze podejście do świata przez tych kilka dni. Ale jak kwarantanna to kwarantanna siedzieć i nie ma innej opcji. Jak ktoś nie chce dbać o własne zdrowie to niech nie ryzykuje zdrowiem i życiem innych.
Dziś dzień pracujący, wielu z Was boi się tego co się dziej, boi się iż zarazi się w pracy. Tak jest taka możliwość. Dlatego należy przestrzegać zasad. Nie jest to ani łatwe, ani proste. Są miejsce gdzie nie można uniknąć kontaktu z innym. Jeżeli myślicie, iż jest ktoś kto się nie boi to tak nie jest. Każdy z nas ma taką świadomość. Każdy z nas jest człowiekiem. Wiem, że nie można zamknąć wszystkiego (śmieci, wodociągów sklepów o służbie zdrowia nie wspomnę) Świat musi iść dalej.
Na koniec jeszcze raz przypomnę wszystkim o naszej akcji KORONAPOMOC. Jeżeli potrzebujesz pomocy jest mieszkańcem lub przedsiębiorcą to wejdź na stronę napisz w kilku zdaniach. Jeżeli wiesz o osobie która takiej pomocy potrzebuje a nie jest w stanie sam o nią poprosić zrób to za nią.
Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy solidarni a wtedy pokonamy wirusa.
PS. Przypominam to nie ferie, dzieci powinny być w domach nie na PLACACH ZABAW (one są zamknięte)”.

Kochani. Kolejny dzień za nami, to już 21. Przyjąłem za dzień startu moment kiedy pacjent zero pojawiał się w szpitalu….

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 23 marca 2020