Sodoma i gomora świat się kończy, czemu? Nie wiesz to poczytaj. Rządowym Funduszu Wsparcia Kultury, czyli pieniądze dla artystów w potrzebie. Przeznaczono na to 400 000 000 zł. Pomysł jak najbardziej celowy, trzeba ludziom pomagać. Idea szczytna, cel piękny, ale jak to w Polsce, wyszło jak zwykle komentuje Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

 

Ja pierdziu. Sodoma i gomora świat się kończ, czemu? Nie wiesz to poczytaj. Rządowym Funduszu Wsparcia Kultury, czyli pieniądze dla artystów w potrzebie. Przeznaczono na to 400 000 000 zł. Pomysł jak najbardziej celowy, trzeba ludziom pomagać. Idea szczytna, cel piękny, ale jak to w Polsce, wyszło jak zwykle. Zgodnie z informacjami Ministerstwa następujące kwoty otrzymali:
Bayer Full – 550 000 zł
Weekend i Radek Liszewski – 520 000 zł
Kamil Bednarek – 500 000 zł
Golec Fabryka Braci Golców – ok. 2 000 000 zł
Bajm – 1 000 000 zł
To tylko kilka z nazwisk z długiej listy.
Czasami zastanawiam się w jakim świecie żyję, czy coś może mnie jeszcze zdziwić, zaskoczyć. Jak widać jeszcze wszystko przed mną. Jak wiadomo sprzątaczka w szkole, kelnerka, barmana, trener fitnessu, gastronom dostanie 2 000 zł postojowego i odroczenie ZUS a … a ci co zarabiali setki tysięcy złotych, mają domy w Hiszpanii, wille nad morzem, górach, wypasione fury, pewnie nie mają co do garnka włożyć. Nie wiem czy dobrze czytałem ale Kozidrak sprzedawała ostatnio dom na 7 000 000 zł. Bieda zagląda im w oczy. Wiadomo bez pieniędzy od rządu nie przeżyją, za co zatankują swoje porsche, corvetty czy mercedesy. Cisną mi się tylko przekleństwa na usta. Trzeba pomagać, ale czy wszystkim i na siłę? Poczytajcie ile zarabiali przed pandemią, są milionerami ale … ale jak można dostać coś za darmo to sięgają po kasę od państwa. To nie jest kasa od państwa to są nasze podatki. Wielu ludzi przez 10 lat nie zarobi tyle ile oni dostali. Emeryci mają 1500 zł na miesiąc i muszą za to przeżyć. Cóż innym się powie, że trzeba obciąć wynagrodzenia, trzeba zacisnąć pasa, będą zwolnienia itp.
Sprawdza się stare przysłowie: „Nim gruby schudnie, tym chudy zdechnie”. A ja mam przesłanie dla “artystów” w tych trudnych czasach wystarczy być przyzwoitym”.
Co tym myślicie? Czy to jest sprawiedliwe?

źródło artykułu prezydenta:

https://4fun.tv/news/ile-zarabiaja-gwiazdy-disco-polo-zenek-martyniuk-weekend-boys-czadoman-lobuzy-stawki

facebook Janusz Kubicki