Prezydent dziś poinformował o ilościach zakażonych, a także wyleczonych mieszkańcach lubuskiego i naszego miasta. Poinformował także o akcji rozdawania maseczek, które zakupił urząd miasta. Zachęca także do ich noszenia. Przeczytaj raport prezydenta.

 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Raport dzienny. 62 przypadki potwierdozne,29 osób hospitalizowanych; 201osób w kwarantannie, 546 osób objętych nadzorem epidemiologicznym; 9 osób wyleczonych. Dotyczy to województwa lubuskiego. Zielona Góra wygląda naprawdę dobrze. Mamy 10 osób z wirusem. Ale nie jest to powód do wielkiej radości. Izolacja przynosi efekty, tylko to jest początek drogi. Nie ma miejsca na rozprężenie. Akcja ZOSTAŃWDOMU dalej obowiązuje.
Ida Święta, ale nie o tym chciałbym dziś pisać. Chcemy rozpocząć rozdawanie maseczkę wielorazowego użytku. Od jutra w kilkunastu punkach miasta staną wozy strażackie i będziemy rozdawać maseczki. Lista punktów wraz z godzinami podana zostanie jutro. Jak wiadomo nie ma obowiązku noszenia maseczek, ale … ale uważam, że idąc do sklepu czy w inne miejsce publiczne należy ją nosić. Mamy, więc chcemy dać tym co potrzebują. Wiecie dobrze o tym, że są dziesiątki osób które szyją maseczki w tym grupa Maseczki Zielona GóraKatarzyna Helena Prokopyszyn oraz Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”. Są wielcy, to dziesiątki setki osób, które walczą z wirusem. Dlatego ogromna prośba zacznijcie nosić maseczki!

Kochani. Raport dzienny. 62 przypadki potwierdozne,29 osób hospitalizowanych; 201osób w kwarantannie, 546 osób objętych…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 8 kwietnia 2020