“Część z radnych uważa, że nie ma sensu przyjmowanie Apeli bo one nic nie dają. A ja uważam, że tak nie jest. Czasami się udaje. Wtedy kiedy wytrwale dążymy do celu, to można do niego dotrzeć. Trzeba tylko chcieć i mocno, ale to bardzo mocno o to walczyć. Pamiętam jak w 2014 roku walczyliśmy o rozpoczęcie budowy szpitala dziecięcego w Zielonej Górze. To właśnie na sesji Rady Miasta był apel w sprawie aby jak najszybciej, rozpocząć budowę…” – komentuje wczorajszą Sesję Rady Miasta Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, tekst „UE ZOSTAJE Dariusz”Kochani, dziś mroźne powietrze na dworze. Czuć, że idzie zima. Napiszę kilka słów o wirusie. Zastanawiam się czy jeszcze nas to wszystko interesuje? Czy jeszcze jesteśmy w stanie zrozumieć to co się dziej? Codziennie podawane są liczby o ilości nowych zachorowań, zgonów, osób pod respiratorem, zajętych łózek… Jeszcze kilkadziesiąt dni temu wywoływało to wielkie emocje, wszyscy wstrzymywali oddech czekając codziennie na te informacje. Sami robiliśmy codzienny raport z tego w radio i nie tylko. A jak jest dziś? Chyba już przywykliśmy do tego. Stało się to codziennością. Czy to już jest zobojętnienie? A może … sam się nad tym zastanawiam? Wiem, jedno coraz więcej osób potwierdza moje słowa o wirusie, które pisałem wcześniej. Jest z nami od niedawna i już na zawsze zostanie. Nie zniknie, musimy nauczyć się z nim żyć. Minister zdrowia przyrównał go do grypy, która też jest z nami i nie znika. Są szczepionki na grypę ale ona i tak jest. Mo może z wyjątkiem tego roku bo w tym jest tylko COVID. Ludzie umierają już tylko na COVID, leczymy tylko COVID. Jakby za dotknięciem czarodziejskiej pałeczki inne choroby zniknęły. No cóż gdyby nie ograniczenia, to pewnie nie wiedzielibyśmy o tym, że jest jakiś wirus… Nie będę pisał o ograniczeniach bo one często są nielogiczne i wzbudzają w ludziach tylko poczucie złości, bezsilności, wściekłości, niepotrzebne nerwy. Szkoda słów. Wirus jest i uważajcie na siebie i żyjcie w miarę normlanie. Wiem, że łatwo się mówi gorzej to zrobić…

Napiszę jeszcze o jednym… o wczorajszej Sesji Rady Miasta. Przyjmowaliśmy Apel w sprawach transportowych. Nie chce o nim pisać ale o całkiem czymś innym. Część z radnych uważa, że nie ma sensu przyjmowanie Apeli bo one nic nie dają. A ja uważam, że tak nie jest. Czasami się udaje. Wtedy kiedy wytrwale dążymy do celu, to można do niego dotrzeć. Trzeba tylko chcieć i mocno, ale to bardzo mocno o to walczyć. Pamiętam jak w 2014 roku walczyliśmy o rozpoczęcie budowy szpitala dziecięcego w Zielonej Górze. To właśnie na sesji Rady Miasta był apel w sprawie aby jak najszybciej, rozpocząć budowę szpitala dziecięcego. Wtedy ten apel zgłosił Radny Bukiewicz i… i dziś jak jadę obok nowego szpitala to wiem, że było warto, trzeba zawsze walczyć o swoje. Nie wolno się poddawać! Bo potem można iść zobaczyć, podziwiać efekty. Tak jest i w tej chwili. Szpital już na ukończeniu i nigdy już nikt go nie zabierze. Nie wolno się poddawać pamiętajcie o tym, wiem, że najłatwiej jest powiedzieć to się nie da, na pewno się nie uda, nie warto, po co to robić?. Bo… bo to taka nasza narodowa cecha potrafimy narzekać, ale nie potrafimy działać. Krytyków jest zawsze miliony, ale tych którzy chcą walczyć też jest dużo. Zwłaszcza w Zielonej takich ludzi, którzy potrafią walczyć i osiągać cel żyje wielu. Jak będziecie jechać obok nowego Szpitala to popatrzycie na niego i… i pamiętajcie warto w życiu mieć cel i zawsze warto do niego dążyć.
Miłego dnia i dużo drowia.

facebook Janusz Kubicki