Dziś mija okrągła rocznica „Bitwy Warszawskiej” zwanej też „Cudem nad Wisłą” – Chwała bohaterom, chwała tym którzy nas uratowali – pisze na swoim facebooku prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i dodaje – Reżim na Białorusi pałuje ludzi, a Unia Europejska ma to … no właśnie gdzie to ma?

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie

Dziś mija okrągła rocznica „Bitwy Warszawskiej” zwanej też „Cudem nad Wisłą”. Co to było za wydarzenie? Ci którzy nie wiedzą powinni odrobić zaległości i poczytać o tym. To jedna z najważniejszych bitew w dziejach Europy. Armia Polska skazywana na porażkę wygrała z Armią Radziecką. Dzięki temu Polska pozostała wolna, a marsz bolszewików na Europę zakończył się porażką. Chwała bohaterom, chwała tym którzy nas uratowali.

W tym dniu mam jedną refleksje, może nie do końca związana z „Bitwą Warszawską” ale bardziej z Europą. Chodzi mi o teraźniejszość i sytuację na Białorusi. Zobaczcie co tam się dzieje. Reżim pałuje ludzi, a Unia Europejska ma to … no właśnie gdzie to ma? Nie robi nic aby to powstrzymać, aby pomóc niewinnym ludziom, którzy walczą o wolność, o normalność, o demokrację. Niestety jak powiedział jedne z polityków Unia nie zrobi nic, bo ma wakacje. A ja powiem więcej Unia nie zrobi nic, bo ich interesuje tylko szmal, liczy się tylko kasa. Gdzieś mają to co się dziej na Białorusi, dla nich to nie ważne, nie istotne. Przecież są wakacje nie będą się tym zajmować. To samo było jak wybuchła wojna na Ukrainie. Co zrobiła Unia? Po tych wszystkich wydarzeniach niech nikt mi nie mówi, że Unii Europejskiej zależy na jakichkolwiek standardach demokracji, stanowieniu prawa, wolności człowieka. Im chodzi tylko o to aby mieli święty spokój i mogli zarabiać duży szmal. Przepraszam za te słowa ale jakoś tak mnie naszło.

Ale nic to dziś piękny dzień więc, świętujmy i radujmy się 

Dziś mija okrągła rocznica „Bitwy Warszawskiej” zwanej też „Cud na Wisłą”. Co to było za wydarzenie? Ci którzy nie…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Sobota, 15 sierpnia 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki