Szanowna Pani Marszałek, w czym Miasto Zielona Góra może pomóc? Mamy siły, środki i ludzi chętnych do pomocy. Co potrzeba? Sami Państwo mówiliście, że w szpitalach marszałkowskich nie ma mydła, szamponów i piżam. Nie będę ogłaszał zbiórki. Zakupię te rzeczy z budżetu Miasta. Powiedzcie tylko co i w jakiej ilości – pisze na swoim facebooku Prezydent Janusz Kubicki.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, na zewnątrz i zbliżenieKochani! Jak wiecie, sytuacja w Szpitalu w Zielonej Górze jest dramatyczna. Ktoś z Was powie, że karma wraca. Najpierw problem pojawił się w miejskim DPS, a teraz dramat rozgrywa się w instytucji zarządzanej przez Panią Marszałek Elżbietę Annę Polak.

Nie będę stosował dotychczasowych metod Pani Marszałek Polak. Nie będę zwoływał konferencji prasowej i krzyczał, że bezpieczeństwo mieszkańców jest zagrożone, a Pani Marszałek Polak nie potrafiła przygotować szpitala na pandemię mimo wydania na ten cel dziesiątek milionów złotych pochodzących z naszych podatków. Dzisiaj pytam po prostu: Szanowna Pani Marszałek, w czym Miasto Zielona Góra może pomóc? Mamy siły, środki i ludzi chętnych do pomocy. Co potrzeba? Sami Państwo mówiliście, że w szpitalach marszałkowskich nie ma mydła, szamponów i piżam. Nie będę ogłaszał zbiórki. Zakupię te rzeczy z budżetu Miasta. Powiedzcie tylko co i w jakiej ilości. Potrzebujecie naszej pomocy? Jakiej? Chętnie pomożemy w miarę naszych możliwości, ponieważ w tym trudnym czasie musimy trzymać się razem.
Miłego dnia wszystkim życzę

Kochani! Jak wiecie, sytuacja w Szpitalu w Zielonej Górze jest dramatyczna. Ktoś z Was powie, że karma wraca. Najpierw…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Piątek, 9 października 2020

Kochani, są takie momenty w życiu kiedy potrzebna jest pomoc, w takich sytuacjach wszystkie ręce na pokład. Dziś rano (sobota) pisałem o tragicznej sytuacji w zielonogórskim szpitalu. Pisałem nie tylko na FB, ale również do Pani Marszałek, która odpowiada za szpital. Odpisała mi, iż potrzebuje pomocy w wyposażeniu nowego szpitala.
Zadam Wam jedno proste pytanie „Czy kochacie dzieci, czy chcecie żeby były zawsze zdrowe?”. Pytanie retoryczne wiadomo, że tak.
Kochani proszę Was o to abyśmy wszyscy razem wzięli odpowiedzialność za to co się dziej. Trzeba pomocy, miasto pomoże, ja pomogę, jestem pewni, że Wy też pomożecie. Wiem, że jak wszyscy razem będziemy działać to na bank się uda. Bez Was będzie trudniej, bez Was się nie uda, bez Was to będzie niemożliwe. Rozmawiałem z Grzegorz Hryniewicz, już jest konto. już można wpłacać, można pomagać. Pokażmy po raz kolejny, że zielonogórzanie mają wielkie serce, że warto jest pomagać. Liczę na Was, niech każdy wpłaci po kilka złotych. Nie ma na świecie nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie, a zdrowie dziecka w szczególności. Ten trudny czas niech będzie dla nas wszystkich czasem próby.
Udostępniajcie ten post, nigdy tego nie robiłem, nie prosiłem o tak dużo, ale w ten szczególny czas musimy być wszyscy razem.

Kochani, są takie momenty w życiu kiedy potrzebna jest pomoc, w takich sytuacjach wszystkie ręce na pokład. Dziś rano…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Sobota, 10 października 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki