Dzisiaj tradycyjnie w trzeci poniedziałek stycznia przypada Blue Monday, czyli najbardziej depresyjny dzień w roku. W dodatku nie odpuszcza pandemia koronawirusa, która spowodowała kryzys gospodarczy i ubytek wpływów do budżetu miasta. A tak wygląda system nawadniania na wzgórzach obok Palmiarni. Ano … ano ludzie na sankach jeździli i system lekko roz… Czeka nas kolejny wydatek – Pomimo tego damy radę – pisze na swoim Facebooku prezydent Janusz Kubicki. – Zielona Góra jednak nigdy się nie podda i zawsze się obroni.

Obraz może zawierać: 1 osoba, zbliżenie i tekstDzień dobry. Niby poniedziałek to nie jest najgorszy dzień tygodnia. Tylko czy aby na pewno? Dziś przypada Blue Monday. Rzekomo najbardziej przygnębiający i smutny dzień roku. Wyznaczony na trzeci poniedziałek stycznia na podstawie wzoru, uwzględniającego czynniki psychologiczne, ekonomiczne oraz meteorologiczne. Dlaczego Blue Monday uważa się za najbardziej depresyjny dzień w ciągu roku? Nooo właśnie dlaczego? Ja też ostatnio nie przepadam za poniedziałkami. Bo … bo to pierwszy dzień pracy, a w niej jak zawsze masa problemów, komplikacji. Nie ma tygodnia, dnia, żeby coś się nie działo, zawsze jest coś. Dziś dostałem od Radosław Brodzik foty jak wygląda system nawadniania na wzgórzach obok Palmiarni. Ano … ano ludzie na sankach jeździli i system lekko roz… Czeka nas kolejny wydatek, kolejny remont. No cóż, stało się, tylko skąd na to wszystko brać? Żałuję, że nie udało się zrobić górki Tatrzańskiej jako stoku z prawdziwego zdarzenia, do zabawy, zjeżdżania na sankach, specjalnych oponach, nartach, gdzie można by się pobawić i wypić łyk ciepłej herbaty lub czekolady. Widać gołym okiem jak takiego miejsca w Zielonej brakuje. Ale … ale ekolodzy skutecznie zablokowali ten pomysł. Tylko czy naprawdę to byłoby ze szkodą dla miasta, dla ludzi? Czasami uważam, że już przeginają.

 Poniedziałek i myślenie o kasie, czyli o tym, jak to co mamy, tak podzielić, żeby dla wszystkich starczyło. Gospodarka, kolejne lockdowny i inne ograniczenia odbijają się na budżecie coraz mocniej. Będzie coraz trudniej. A jak komuś powiedzieć, że nie ma kasy? Teraz np. gastronomia ma zapłacić pierwszą ratę za koncesję na alkohol. Czekamy na rozwiązania rządu, który ma pozwolić, aby odroczyć albo zwolnić ich z opłaty. Przecież mają cały czas zamknięte, skąd mają brać kasę, żeby płacić? Bez zgody rządu (zmiany przepisów), sami nic nie możemy zrobić, a Ci ludzie potrzebują pomocy jak ryba wody. Jak rząd nic nie wymyśli to … to już był u mnie Rafał Kasza i będziemy szukać jakiejś protezy, żeby tym ludziom pomóc. Oni potrzebują naszej pomocy !!! Tylko … tylko jak pomagamy to sami potem na coś nie mamy. I kółko się zamyka. Ale nic to, damy radę! Jak wszyscy będziemy solidarni to będzie lepiej i łatwiej. Przed nami mega trudny okres. Potrzeba będzie więcej cierpliwości, wytrwałości i zrozumienia jeden dla drugiego.

Dla mnie priorytetem jest stabilne i regularne wypłacanie wynagrodzeń pracownikom ochrony zdrowia, oświaty, nauczycielom, kierowcom, pracownikom wodociągów, pomocy społecznej, tym którzy dbają o czystość w mieście i wielu, wielu innym. Nie jest to łatwe, nie jest to proste, ale wiem, że damy radę. Bo Zielona nigdy się nie podda i zawsze się obroni. To tak na początek tygodnia na ten BLUE MONDAY.
Mimo wszystko miłego i uśmiechniętego dnia! 🙂
  Facebook Prezydenta Janusza Kubickiego