Codzienny raport prezydenta miasta Janusza Kubickiego to informacje o dofinansowaniu projektu budowy mostu w Milsku, rozpoczęciu przygotowań budowlanych na Obwodnicy Południowej oraz stan epidemiczny Zielonej Góry.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Raport dzienny znowu zero. Na dziś mamy 5 osób w izolacji domowej czyli chorych dodatnich. 13 osób w kwarantannie domowej decyzja z sanepidu. 5 osób w kwarantannie na UZ organizowanej przez miasto. 138 osób w kwarantannie domowej z granicy.

Weekend bajecznie słoneczny co skutkowało tym, iż ludzi wszędzie pełno. Chyba nie boimy się już tego wirusa. Ciężko nawoływać wszystkich do izolacji, przestrzegania reguł, dystansu jak prawie codziennie podajemy informację: zero, zero i zero. Boję się tego, żeby nie było to cisza przed burzą.
Ale nic to żyć trzeba.

Dziś kilka informacji. Udało się pozyskać dofinansowanie do projektu budowy mostu w Pomorsku. Czemu to takie ważne? Chcielibyśmy aby docelowo było on elementem Zachodniej Obwodnicy miasta. Projekt ambitny ale jak nie będziemy mieć takich przygotowanych rozwiązań to nigdy nic nie powstanie. To kolejny już most w który się angażujemy. Most w Milsku, most w Cigacicach a teraz ten. No cóż warto jest myśleć o tym co będzie nie tylko za rok ale i za pięć, dziesięć czy piętnaście lat.

A propos takiego myślenia to krok po korku przybliżamy się do rozpoczęcia prac budowlanych na Obwodnicy Południowej. Wierzę w to, że jeszcze w tym roku zaczną się już na poważnie.

To tylko kilka informacji z frontu robót. A jest ich też dość dużo.

Kochani. Raport dzienny znowu zero. Na dziś mamy 5 osób w izolacji domowej czyli chorych dodatnich. 13 osób w…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 11 maja 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki