Dzisiejszy raport prezydenta Janusza Kubickiego to stan epidemiczny miasta oraz życzenia dla strażaków, którzy dziś obchodzą swoje święto. 

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Przybyły dwie osoby z wynikiem pozytywnym, kolejna mieszkanka naszego miast opuściła szpital „zapisując się”, w przenośni oczywiście, do „ozdrowieńców”. Wczoraj sanepid podał, że w całej Polsce pod respiratorami jest zaledwie 100 osób. To oznacza, iż tylko 100 osób walczy o życie. Jak na liczby z innych krajów to mało, choć w indywidualnym wymiarze każda śmierć jest tragedią.

Dziś ważne jest jedno imię : Florian. Mało kto już je nosi ale św. Florian to patron strażaków i dziś jest ich święto. Dlatego wszystkim zawodowcom z jednostek ratowniczo-gaśniczych na Kożuchowskiej i Sulechowskiej, wszystkim służącym i pracującym w Komendzie Miejskiej PSP najlepsze życzenia. Szczególne życzenia dla naszych druhów ochotników, którzy bardzo pomagali miastu w ostatnich dniach. Te życzenia kieruję na ręce Janka Rusaka, naszego gminnego komendanta ochrony przeciwpożarowej. Specjalne życzenia skieruję do „moich druhów” z OSP Stary Kisielin – do prezesa Piotr Sienkiewicz, naczelnika Marcin Kasperski Grzegorz Kasperski, do świetnych strażaków – Miroslaw Zlotek i Artura Kaczmarka. do lidera polskich honorowych dawców krwi – dh Andrzej Wąsik.

Dziękuję Wam wszystkim za już, w imieniu zielonogórzan proszę o jeszcze. Niech stare strażackie zawołanie „ Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” przyświeca Wam w działaniach każdego dnia.

Drodzy zawodowcy, kochani druhowie – zdrowia, satysfakcji ze służby ludziom, spokoju w rodzinie i tradycyjnie – tyle powrotów ile wyjazdów.. Niech nasz patron św. Florian czuwa nad strażacką bracią.

Kochani. Przybyły dwie osoby z wynikiem pozytywnym, kolejna mieszkanka naszego miast opuściła szpital „zapisując się”, w…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 4 maja 2020