Przestańcie gadać tylko weźcie się do roboty, zamiast mówić innym, zróbcie to sami. Udowodnijcie, że nie jesteś wiecznymi malkontentami, tylko potraficie zmieniać świat – pisze na swoim facebooku Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki. 

Kochani, jest takie przysłowie gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Pytanie tylko brzmi kto będzie w tej kłótni tym trzecim? A o co chodzi? Ano o remonty i rewitalizację przestrzeni publicznej, parków w Zielonej Górze. Rozpoczynamy niewielki „remont” czyli pierwszy etap zagospodarowania Parku Braci Gierymskich, jest to teren między osiedlami Przyjaźni i Malarzy. Jeszcze nie zaczęliśmy a już są głosy, że źle, że bez sensu, że po co? Sam się sobie dziwię, że jeszcze się na to nie uodporniłem. Przecież to narodowa cecha Polaków. Zawsze jest ktoś kto wie wszystko lepiej, kto jest mądrzejszy. A ja się cieszę jak udaje się coś zmieniać na lepsze. Wiecie kto będzie tym trzecim? Moim zdaniem będą to mieszkańcy którzy dostaną kolejne miejsce do wypoczynku. Brawo Robert Górski, któremu się chce i o to walczy.

A propos narzekania to jeszcze jedno czy wiecie jak wygląda dziś Park Tysiąclecia? Jak wygląda Park Piastowski? Wiecie czemu tak wyglądają? Bo ci którym projekt odnowienia tych miejsc się nie podobał narzekali, protestowali i … i zablokowali skutecznie możliwość remontu. Szkoda, że te miejsce, przez nich nie mogą wyglądać jak Park w Zatoniu. Więc może zamiast narzekać i krytykować jedzcie do Zatonia i pomyślcie sobie, że życie może być piękne, radosne i twórcze. Nie trzeba wszystkiego negować, wiecznie narzekać, krytykować, można walczyć o własny lepszy świat. Zawsze im mówię przestańcie gadać tylko weźcie się do roboty, zamiast mówić innym, zróbcie to sami. Udowodnijcie, że nie jesteście wiecznymi malkontentami, tylko potraficie zmieniać świat. Zmień, zaczaruj, stwórz bajkowy Park Tysiąclecia czy Park Piastowski. I … i cisza, nic się nie dzieje. Wiecie co jest morałem w tej historii? Ano przysłowie jeszcze się taki nie urodził żeby … I ja się nie poddam będę walczyć o to aby Zielona byłą jeszcze piękniejsza, jeszcze lepsza, a że są tacy ludzie Robert GórskiGrzegorz HryniewiczPaweł WysockiFilip CzeszykZosia SzozdaFilip GrykoAndrzej BocheńskiMariusz RosikKrzysztof Machalica Jacek BudzińskiAndrzej BrachmanskiWiesław KuchtaZbigniew Binek Stowarzyszenie “Kolorowy Chynów”Katarzyna Helena Prokopyszyn Rafał Kasza to wiem że z nimi wspólnie razem możemy wszystko. Przepraszam, że nie wymieniłem wielu z Was po prostu, zabrakło miejsce.

Zobaczcie jak cudnie w Zatoniu:

Kochani, jest takie przysłowie gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Pytanie tylko brzmi kto będzie w tej kłótni tym…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Czwartek, 17 września 2020

materiały: facebook Janusz Kubicki