Prezydent Janusz Kubicki w dzisiejszym raporcie wyraża się optymistycznie o sytuacji w Zielonej Górze. Porusza także problemy przedsiębiorców podczas epidemii oraz stwierdza, że wybory prezydenckie nie są teraz najważniejsze i zachęca mieszkańców do podpisywania petycji klubu radnych Zielona Razem w tej sprawie. Przeczytaj raport prezydenta.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani. Dziś optymistyczne informacje. Z meldunków przesłanych od patrolujących wynika, iż nie zdarzył się żaden incydent, przypadek naruszający obowiązkowe przepisy. Chciałbym wierzyć, iż to nie tylko kwestia pogody i zamkniętych sklepów z alkoholem ale również coraz większej świadomości zielonogórzan. Chciałbym wierzyć, że drakońskie ograniczeni i samoograniczania przynoszą efekt. Wprawdzie mamy kolejny przypadek zachorowania na COVID-19 w naszym mieście ale ciągle są to niewielkie ilości. Optymistyczna informacja jest też taka, że zielonogórski „pacjent zero” czuje się bardzo dobrze, osoby z kontaktu z nim nie zostały zarażone. Niestety tempo przyrostu nowych przypadków w kraju przeraża. Wczoraj mieliśmy 229 nowych przypadków.

Jeśli jednak służba zdrowia robi co może dla nas coraz groźniejszy jest inny wirus – wirus drastycznego spowolnienia gospodarki. Bogata państwa mają jedno remedium – drukować pieniądze! @ biliony dolarów wydrukuje Biuro Grawerowania i Drukowania Stanów Zjednoczonych Podobnie Niemcy, Francja, Anglia. Na tym tle zapowiadana pomoc rządu dla polskich przedsiębiorców i obywateli nie wygląda imponująco. Nic wiec dziwnego, iż wielu z nich mniej liczy na rząd a bardziej na samorząd. I samorządy się od tej odpowiedzialności nie uchylają. My również. Ale nie będziemy pomagać w ciemno! Dziś każdy przedsiębiorca może zwrócić się o pomoc w zakresie zawieszenia opłat wobec miasta. Co do zasady zawieszamy je na okres od 3 do 6 miesiące, jeśli trzeba będzie to na dłużej, Ale czy je ostatecznie umorzymy zadecydujemy po badaniu firmy. Nie zgadzam się bowiem by przedsiębiorca jeździł furą za pół miliona, w okresie pandemii wypłacał sobie nadal po 20 tysięcy złotych a od miasta żądał umorzeń. Zaciskamy pasa wszyscy! A pierwszeństwo w pomocy miasta będą miały niewątpliwie firmy jednoosobowe i te mikro.
Przypominam, że na stronie miasta umieściliśmy zakładkę koronapomoc i prosty formularz z prośbą o opis problemu. Jak do tej pory wpłynęło około 100 próśb i pracownicy miasta rozpatrują je co do zasady w 24 godziny. Pamiętajcie jednak dla mnie priorytetem jest utrzymanie miejskich służb komunalnych- dostaw wody, odbioru śmieci, gotowości szkół i przedszkoli, zdolności urzędu do obsługi mieszkańców. Możemy pomóc tyle ile możemy ale od pomocy systemowej jest rząd.

Na koniec kwestia wyborów. Moim zdaniem nie jest ona najważniejsza w tej chwili . Można je przełożyć. Jeżeli też tak uważasz to podpisz petycję.

>>>  TUTAJ <<< można podpisać petycję

Kochani. Dziś optymistyczne informacje. Z meldunków przesłanych od patrolujących wynika, iż nie zdarzył się żaden…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Poniedziałek, 30 marca 2020