Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki poinformował, że pacjent ZERO jest zdrowy i wychodzi ze szpitala. Poruszył też wzrost cen w Zielonej Górze podczas pandemii wirusa.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie“Kochani, w sumie chyba trzeba zacząć liczyć, który to już dziś dzień. Oczywiście mam na myśli datę w którym świat się dla wszystkich zatrzymał. Najpierw bieżące informacje. Na froncie walki z wirusem bez zmian. Stan zarażonych mieszkańców miasta 0 (słownie: ZERO). Kilka osób w szpitalu, kilka czeka na wyniki badań na kwarantannie domowej. Jest pozytywna informacja pacjent „ZERO” – mieszkaniec Cybinki – wychodzi, że szpitala. Niby powód do radości, tylko czy już można otwierać szampana? NIE i jeszcze raz NIE. To nie jest powód do euforii, to mała cegiełka, do zbudowania wielkiego muru jeszcze daleka droga. Wiecie o tym, że ludzie umierają mamy już ponad 5 zgonów !!!. Dobre sygnały płyną z Chin, tam już coraz bliżej końca wojny. Zakłady działają, restauracje otwierają życie powoli wraca do normalności. Na pewno nie będzie już takie same. Boją się teraz tylko tego co może przylecieć do nich z Europy.
Dziś Premier Morawiecki ma ogłosić pakiet pomocowy dla gospodarki. Czekam bo chce zobaczyć co się stanie. Nasze firmy miejskie też mają problemy. Ale wiem, że damy radę. Trzeba zrobić wszystko żeby pokonać wirusa na polu gospodarki.
Jak już jestem przy gospodarce to … to nie podoba mi się to co robi część z przedsiębiorców. Mam na myśli wzrost cen żywności. Pewnie każdy z Was to już zauważył. A może tylko mi się wydaje? Czy ja może coś źle zobaczyłem? Rozumie podnieść ceny o kilka procent, ale nie o kilkanaście czy kilkadziesiąt. Kurde jest niczym nie uzasadnione to … nie będzie pisał jakie słowa cisną mi się na usta – bo potem wszyscy jadą że przeklinam. Tylko jak to nazwać próby wzbogacenia się na wirusie, na ludzkiej tragedii !!!! Jak to nazwać ? Napiszcie czy też widzicie takie przykłady, czy tylko ja jestem przewrażliwiony?”

Kochani, w sumie chyba trzeba zacząć liczyć, który to już dziś dzień. Oczywiście mam na myśli datę w którym świat się…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Środa, 18 marca 2020