Prezydent Janusz Kubicki w raporcie zdaje relację ze stanu epidemii w Zielonej Górze. Poza tym porusza między innymi takie tematy jak KoronaPomoc dla przedsiębiorców, obniżce dla nich czynszów oraz skali pirwszych funduszy uruchomionych przez Urząd Miasta na walkę z wirusem. Przeczytaj raport prezydenta.

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenie

“Kochani. Raport bez zmian. Nie ma jakiś znaczących wzrostów zachorowań zarówno w województwie jak i w mieście. Czyli nie jest źle. Ale niech to nikogo nie uspokaja ani nie usypia czujności, akcja ZOSTAŃWDOMU jest bardzo ważna i istotna. Od nas wszystkich zależy czy wirus nas zdziesiątkuje czy uda się nam przed nim obronić. Zanim wyjdziesz z domu zastanów się nad tym czy musisz!

Dziś po raz kolejny o KORONAPOMOC. Jest to akcja skierowana do naszych przedsiębiorców. Wiem, że jest im ciężko. Wiem, że cześć z bólem serca musiał już zwolnić pracowników. Staram się Wam pomóc, a kolejny ruch należy do nas. Pada pytanie i swoista licytacja ile kto przeznaczy na pomoc. Jedno miasto mówi że da 10 milionów, drugie 20 milionów. Tylko czy to wystarczy? A może to za dużo? Pamiętacie tytuł czwartej części „Piratów z Karaibów”? „Na nieznanych wodach”. My właśnie jesteśmy na takich nieznanych wodach. Nie wiemy co się zdarzy, nie wiemy co nam zafunduje rząd, nie wiemy jak się będzie rozwijać sytuacja. Jedyne co wiemy, to to, że recesja będzie ogromna, a epidemia nie potrwa do Wielkanocy ani do 10 maja. Wczoraj odwołali Wimbledon w czerwcu. Czy myślicie, że gdyby epidemia w Anglii miała się skończyć w maju to by ten turniej odwołali. Dlatego nie chcę ściemniać. Użyję analogii wojskowej – żaden dowódca na początku walki nie wie jaki będzie jej wynik, i żaden na początku nie zużywa wszystkich sił i środków. Mogę tylko powiedzieć, iż , iż w tej chwili wpłynęło do miasta około 150 próśb o różnego rodzaju zwolnienia , których koszt szacujemy na około 8-10 milionów złotych. Nasza pomoc dla prywatnych żłobków i przedszkoli, pomoc dla wolontariuszy przy zakupie materiałów i urządzeń, zakup płynów, koszty akcji kontrolnych. Obliczam, iż już w tej chwili mamy nieuwzględnionych wydatków w budżecie miasta na około 10 milionów. A to dopiero początek. Niestety.

Dziś podpisywałem decyzje o obniżce czynszu dla przedsiębiorców do stawki 1 zł na lokal miesięcznie. Bo uważam, że jak możemy to musimy pomagać to nasz obowiązek. Tylko ta decyzje do dziesiątki, setki tysięcy złotych które nie wpłyną do kasy miasta. Pamiętajcie o jednym nikt nigdy nie obiecywał, że będzie teraz łatwo i przyjemnie. Martwi, że są osoby które próbują wykorzystać tą sytuację do tego żeby na tym zarobić, żeby siać niepokój. Wczoraj pisałem o jednym przykładzie ale takiej niestety jest więcej. Musimy wspólnie razem walczyć o to aby Zielona Góra przeżyła ten trudny moment. A tych którzy próbują na koronawirusie się wzbogacić to … No właśnie co im zrobić? Macie jakiś pomysł? Ja najchętniej to pożyczyłbym dyby z muzeum tortur i postawił na deptaku.

Zapraszamy do komentarzy na profilu prezydenta:

Kochani. Raport bez zmian. Nie ma jakiś znaczących wzrostów zachorowań zarówno w województwie jak i w mieście. Czyli…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Czwartek, 2 kwietnia 2020